skip to content
 
 
 
01/09/2019

Gimnazijos ir profesinės mokyklos kviečiamos į MEPA projektą

Europos Parlamento biuras Lietuvoje jau ketvirtus metus tęs programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinimą Lietuvoje ir kviečia visas gimnazijas ir profesines mokyklas prisijungti prie šios programos Lietuvoje 2019–2020 mokslo metais.

Programos tikslas – ugdyti jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais. Ši programa vykdoma visose ES šalyse.

Programoje dalyvaujančių gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų mokytojai gauna mokomąją MEPA medžiagą su daugybe interaktyvių užduočių ir veiklų, kurias gali naudoti pamokų metu. Mokslo metų eigoje mokytojai kviečiami į seminarus Vilniuje, kuriuose pristatome įvairias  aktualias ES temas tarp jų migracijos krizė, ES biudžeto sudarymas, jaunimo galimybės, kova su dezinformacija ir propaganda. Šiais mokslo metais mokymai planuojami ir aktyviausiai projekte dalyvaujantiems moksleiviams. Geriausiai programoje pasirodžiusių gimnazijų moksleiviai ir mokytojai kviečiami į Euroscola renginius Strasbūre ar mokomuosius seminarus Briuselyje. Daugiau informacijos apie programą galite rasti mūsų interneto svetainėje: http://epfacebook.eu/MEPA.

Kviečiame Jūsų gimnaziją prisijungti prie projekto šiais mokslo metais. Registracija vyksta https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/MEPA2019-2020 iki rugsėjo mėnesio pabaigos. Spalio pradžioje planuojame surengti įžanginius MEPA seminarus Lietuvos regionuose, kuriuose pristatysime mokomąją medžiagą, projekto tikslus ir reikalavimus bei atsakysime į visus galimus klausimus.

Visais klausimais, susijusiais su programa ar registracija, kreipkitės į Nataliją Bružienę (tel. 8 5 2120766 arba natalija.bruziene@europarl.europa.eu).

Per trejus projekto gyvavimo metus „Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių“ tinklas išsiplėtė nuo 57 iki 84 gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų. Labai tikimės, kad tinklas augs toliau ir kad šio tinklo dalimi taps daugiau gimnazijų ir profesinių mokyklų.