Traian BĂSESCU Traian BĂSESCU
Traian BĂSESCU

Група на Европейската народна партия (Християндемократи)

Член

Румъния - Partidul Mișcarea Populară (Румъния)

Роден : , Basarabi

Биография Traian BĂSESCU

Оригинална версия : RO


Биография   (Данни, публикувани изключително на отговорност на члена на ЕП)

Актуализиране: 02/07/2020

Образование (документи за завършено образование и дипломи)

  • 08/08/1976 : завършил Висшето военноморско училище „Мирча Стари“ – факултет по морско корабоплаване

Професионална кариера

  • 01/11/1989 : главен инспектор на гражданското корабоплаване
  • 16/07/1981 : капитан далечно плаване
  • 01/03/1979 : морски офицер І степен
  • 01/03/1978 : морски офицер ІІ степен
  • 27/08/1976 : морски офицер ІІІ степен – НАВРОМ Констанца

Професионална кариера

Заемани длъжности в местни органи на управление

  • 2000-2004 : кмет на община Букурещ

Заемани длъжности в национален парламент

  • 12/2016-06/2019 : сенатор в парламента на Румъния
  • 11/1996-06/2000 : депутат в Румънския парламент (камара на депутатите)
  • 10/1992-04/1996 : депутат в Румънския парламент (камара на депутатите)

Заемани длъжности в национално правителство

  • 2000-2014 : президент на Румъния (втори мандат)
  • 2004-2009 : президент на Румъния
  • 04/1998-06/2000 : министър на транспорта
  • 12/1996-02/1998 : министър на транспорта
  • 1991-1992 : министър на транспорта
  • 1990-1991 : заместник държавен секретар в Министерство на транспорта

Обратна връзка

Bruxelles

Strasbourg