Juozas OLEKAS : Писмени обяснения на вот 

Членовете на ЕП могат да представят писмено обяснение на вота си на пленарно заседание. Член 194

Evaluation Only. Created with Aspose.Words. Copyright 2003-2017 Aspose Pty Ltd.Стратегия на ЕС за прекратяване на гениталното осакатяване на жени по света (B9-0090/2020, B9-0092/2020) LT  
 

Juozas Olekas (S&D), raštu. ‒ Balsavau už šią rezoliuciją, kadangi moterų lyties organų žalojimas - šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas, akivaizdus smurtas prieš moteris ir mergaites, kylantis iš lyčių nelygybės. Jis negali būti pagrįstas jokia religija, kultūra ar moralės normomis ir vis dar yra didžiulė problema Europoje ir pasaulyje. Nuo šio smurto kenčia daugiau nei 200 milijonų moterų ir mergaičių visame pasaulyje - taip pat ir Europoje, kur ši, moteris žalojanti ir žeminanti, praktika vis dar gresia daugiau nei 180 000 mergaičių. Deja, šio klausimo svarba vis didėja, o nukentėjusių moterų skaičius vis auga.
Dėl šių priežasčių būtina padidinti ir koordinuoti pastangas, kuriomis siekiama sustabdyti šią praktiką, o mūsų rezoliucija atkreipia dėmesį į svarbiausius aspektus - skatina spręsti esmines lyčių nelygybės priežastis, didinti investicijas į apsaugą ir informavimą, į lyčių santykių pertvarkymo ir moterų įgalinimo procesus įtraukti vyrus, bendruomenių lyderius, skatina holistinį ir tarpsektorinį požiūrį į problemos sprendimą.

Evaluation Only. Created with Aspose.Words. Copyright 2003-2017 Aspose Pty Ltd.Автоматизирани процеси на вземане на решения: гарантиране на защитата на потребителите и свободното движение на стоки и услуги (B9-0094/2020) LT  
 

Juozas Olekas (S&D), raštu. ‒ Balsavau už šią rezoliuciją, nes tikiu, kad automatizuotų sprendimų priėmimo procesų vystymas stipriai prisidės prie žinių ekonomikos bei suteiks naudos visai visuomenei dėl geresnių viešųjų paslaugų. Vartotojams – dėl novatoriškų gaminių ir paslaugų, o įmonėmis – dėl optimizuotų veiklos rezultatų. Bet taip pat, šių procesų naudojimas ir vystymas kelia iššūkių vartotojų pasitikėjimui ir gerovei, ypač kalbant apie vartotojų galimybes atpažinti, suprasti tokius procesus ir, įvertinus juos, priimti pagrįstus sprendimus ar jų atsisakyti. Technologinių pokyčių apsuptyje turime užtikrinti aukšto lygio vartotojų apsaugą, o visuomenės švietime nesukurti naujų skaitmeninių galimybių nelygybių.
Turime atidžiai stebėti ir toliau užtikrinti, kad automatinių sprendimų priėmimo procese vartotojai nebūtų diskriminuojami dėl jų pilietybės, gyvenamosios ar laikinos buvimo vietos. Taip pat, Komisija turi stebėti, ar prekybininkams taikomais įsipareigojimais yra užtikrinamas veiksmingas vartotojų pasirinkimas ir pakankama vartotojų apsauga. Prieš automatizuojant bet kokias profesines paslaugas svarbu įvertinti ir visas jų galimas rizikas. Galiausiai, pasitikėjimas naujomis informacinėmis technologijomis bei automatinėmis sprendimų priėmimo sistemomis niekuomet negali būti paliktas be galutinės žmogaus kontrolės. Žmonės visada turi būti galiausiai atsakingi už sprendimus, kurie priimami teikiant profesines paslaugas, kaip medicinos, teisių ir apskaitos profesijų bei banko paslaugų srityse ir turėti galimybę juos panaikinti.

Evaluation Only. Created with Aspose.Words. Copyright 2003-2017 Aspose Pty Ltd.Предложение за мандат за преговори за ново партньорство с Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия (B9-0098/2020) LT  
 

Juozas Olekas (S&D), raštu. ‒ Balsavau už šią rezoliuciją, kadangi turime užtikrinti ne tik sklandų Jungtinės Karalystės perėjimo periodą, bet ir tolimesnį bendradarbiavimą ateityje. Remiu Komisijos pasiūlytas politines gaires deryboms dėl naujos ES ir JK partnerystės ir palaikau vieningą požiūrį derantis dėl kuo glaudesnių santykių, apimančių ne tik prekybą. Manau, kad JK bei ES ateities bendradarbiavimas turi apimti ne tik prieigą ir gaires prie laisvosios ES rinkos bei JK dalyvavimą joje, bet ir kitas sritis, kaip žuvininkystę, duomenų apsaugą, klimato kaitą ir aplinkosaugą, energiją, visuomenės sveikatą bei maisto apsaugą, piliečių teises bei asmenų judumą, transportą, užsienio politiką bei saugumą ir teisėsaugą. Ypatingai aktualu, kad JK norėdama patekti į ES vidaus rinką, užtikrintų, kad būtų griežtai laikomasi maisto saugos, GMO, pesticidų, geografinių nuorodų, gyvūnų gerovės, ženklinimo ir atsekamumo, taip pat žmonių, gyvūnų ir augalų gerovės.
Siekdami užtikrinti piliečių teises turime suprasti, kad išliekame artimais kaimynais, kurie ir toliau turės daug bendrų interesų. Nors esame pasiryžę užmegzti kuo artimesnius santykius su JK, turime pabrėžti, kad jie skirsis nuo visų naudų ir galimybių kurias Jungtinė Karalystė gavo būdama Europos Sąjungos nare. Taip pat raginame Komisiją užtikrinti viešas konsultacijas ir nuolatinį dialogą su socialiniais partneriais ir pilietine visuomene, užtikrinant kuo didesnį skirtingų interesų įsitraukimą į šį derybų procesą.

Evaluation Only. Created with Aspose.Words. Copyright 2003-2017 Aspose Pty Ltd.Незаконната търговия с домашни любимци в ЕС (B9-0088/2020) LT  
 

Juozas Olekas (S&D), raštu. ‒ Balsavau už šią rezoliuciją, kadangi ES valstybėse narėse vis dar daug augintinių parduodama neteisėtai ir šios nelegalios prekybos mastai vis auga. Neteisėtai parduodami šuniukai ir kačiukai paprastai laikomi baisiomis sąlygomis - per jauni atskirti nuo motinų, nepakankamai maitinami, nėra tinkamai socializuojami, patiria didžiulį stresą ir yra linkę sirgti. Dažnai jie būna neskiepyti, arba paskiepyti ir gydyti nuo ne visų ligų. Neteisėta prekyba gyvūnais ne tik daro didelę žalą patiems augintiniams, bet ir kelia grėsmę visuomenės sveikatai, sukuria nesąžiningą konkurenciją, prarandamos pajamos iš mokesčių.
Skatiname suderinti ES lygmens šunų ir kačių ženklinimo ir registravimo sistemą, susieti augintinių pasus su gyvūnų mikroschemų registracija, taikyti bendrus kačių ir šunų veisimo ir prekybos standartus, skirti pakankamai lėšų gyvūnų veisimo, laikymo ir prekybos jais reikalavimų įgyvendinimo užtikrinimui.

Общо зарядно устройство за мобилното радиооборудване (RC-B9-0070/2020, B9-0070/2020, B9-0072/2020, B9-0074/2020, B9-0075/2020, B9-0076/2020, B9-0085/2020) LT  
 

Balsavau už šią rezoliuciją, kadangi vartotojų tendencijos per pastaruosius dešimt metų rodo, kad vis daugiau vartotojų turi po kelis prietaisus, o kai kurių radijo įrenginių, pavyzdžiui, išmaniųjų telefonų, naudojimo ciklas sutrumpėjo. Senesni įrenginiai dažnai pakeičiami ne dėl poreikio, bet tik dėl to, kad laikomi pasenusiais, jie nebeatnaujinami. Dėl to atsiranda papildomų elektroninių atliekų, įskaitant kroviklius. Vartotojai vis dar gauna skirtingus kroviklius pirkdami naujus skirtingų gamintojų prietaisus ir neturi kito pasirinkimo, kaip tik gauti naują kroviklį, net kai perka naują to paties gamintojo mobilųjį telefoną. Pabrėžiame, kad belaidžio įkrovimo technologijos naudojimas teikia papildomą naudą, pvz., mažina elektronikos atliekų kiekį.
Šia rezoliucija raginame Komisiją imtis priemonių, kad būtų kuo geriau užtikrintas skirtingų belaidžių kroviklių funkcinis suderinamumas su įvairiais mobiliojo radijo ryšio įrenginiais. Atsižvelgiant į Komisijos įsipareigojimą pristatyti žaliąjį kursą, pabrėžiame, kad nedelsiant turime imtis priemonių, siekiant Europoje skirtingus įrenginių kroviklius pakeisti universaliu krovikliu, kuris aptarnauti galėtų daugiau nei vienos specifinės rūšies įrenginį ir ženkliai sumažintų aplinkai kenksmingų atliekų skaičių. Nors didžiosios informacinių technologijų gigantės šiai idėjai nepritaria, dėl akivaizdaus pelnymosi, kuris vartotojams kainuoja papildomus pinigus, o Žemei – klimato kaitą bei globalinį atšilimą, mes siekiame ir sieksime ginti mūsų piliečių interesus ir planetos gerovę.

Разликата в заплащането на жените и мъжете (B9-0069/2020, B9-0073/2020, B9-0083/2020, B9-0084/2020) LT  
 

Balsavau už šią rezoliuciją, nes tikiu, jog 21 amžiuje darbo užmokesčio skirtumų už vyrų ir moterų atliekamą tokį patį darbą negali būti. Nors vienodo darbo užmokesčio principas yra įtvirtintas ES sutartyje, moterys Europoje vis tiek uždirba 16 proc. mažiau per valandą nei vyrai. Pensinio amžiaus moterų skirtumas yra dar didesnis: jos gauna 40 proc. mažesnes pensijas nei vyrai. Turime atkreipti visų valstybių dėmesį į šį įsišaknijusį seksizmą, kurio Europoje, ir ypatingai kalbant apie jos ateitį, likti negali.
Mūsų aljanso kartu su žaliaisiais pateikta rezoliucija siekė nustatyti ir įvesti konkrečias priemones ir planą, kurios padėtų panaikinti vis dar egzistuojančius darbo užmokesčio skirtumus. Siekiame, kad būtų nustatyti aiškūs darbo vertės kriterijai, lyčių požiūriu neutralios darbo vertinimo ir klasifikavimo sistemos, privalomas lyčių darbo užmokesčio auditas ir ataskaitos. Visos šios ir papildomos priemonės padėtų spręsti giliai įsišaknijusią nelygybę, pagrįstą neadekvačiu lyčių diskriminavimu. Apmaudu, kad liberalai ir konservatoriai užkirto kelią šios pozicijos priėmimui, bet toliau dirbsime ir sieksime panaikinti lyčių diskriminavimą ir nelygybę.

Споразумението за оттегляне на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия от Европейския съюз и Европейската общност за атомна енергия (A9-0004/2020 - Guy Verhofstadt) LT  
 

Didžiosios Britanijos bei Šiaurės Airijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos tiek Europai, tiek Jungtinei Karalystei reiškia didelius ir reikšmingus pokyčius. Europos Sąjunga yra didesnė nei tik rinka, ji eilę metų kuria teisingą ir socialiai pažangią kasdienybę visiems Europos Sąjungos piliečiams. Britai prie šios pažangos prisidėjo ženkliai. Beveik pusamžį būdami didžiausios unikalios bendrijos dalimi, skirtingi kolegos Europos Parlamento nariai dirbo svarbų darbą, kurio rezultatai turi įtakos kiekvieno europiečio gyvenimui. Už tai asmeniškai tariu lietuvišką „ačiū“.
Bet taip pat svarbu priminti: mūsų – europiečių – istoriniai ir kultūriniai ryšiai yra ir bus stipresni už tuos, kurie juos nori sunaikinti. Nuo JK pasitraukimo pradžios siekėme ir toliau sieksime, kad pasitraukimo laikotarpiu ir po jo, visų Europos bei Jungtinės Karalystės piliečių teisės būtų atitinkamai užtikrintos, o jų ateitis – apsaugota. Šiandien Europos Parlamente primename britams, kad kai jie nuspręs, kad nori grįžti į solidarią ir pažangią tautų bendriją, mes – socialistai ir demokratai – visuomet tai remsime, nes mūsų bendros vertybės visuomet išliks tokios pat.

Положението във Венесуела след незаконния избор на новия председател и на новото Бюро на Националното събрание ("парламентарен държавен преврат") (B9-0051/2020, B9-0052/2020, B9-0053/2020, RC-B9-0048/2020, B9-0048/2020, B9-0049/2020, B9-0050/2020) LT  
 

Balsavau už šią rezoliuciją siekdamas išreikšti palaikymą demokratijos atstatymui Venesueloje. Demokratiškai išrinkta valdžia, įstatymų leidybos ir vykdomosios valdžios procesų taikus perdavimas ir skirtingų valdžios galių atskyrimas valstybėje padeda užtikrinti demokratijos įgyvendinimą ir praktikavimą. Daugiametė demokratinė krizė, vykstanti Venesueloje, pasiekė ribą, kurioje tarptautinė bendruomenė turi padėti užtikrinti demokratijos įgyvendinimą ir apsaugą. Demokratiškai rinkimų metu išrinktų visuomenės atstovų fizinio patekimo į parlamentą blokavimas, elektros tiekimo nutraukimas įstatymų leidybos metu ir fizinės jėgos naudojimas prieš išrinktus tautos atstovus yra nepateisinamas ir nesuderinamas su modernios demokratijos principais.
Priimdami šią rezoliuciją išreiškiame palaikymą Venesuelos laikinajam išrinktam prezidentui Juan Guaido, jau anksčiau pripažintam 60 pasaulio šalių bei Europos Parlamento. Taip pat, pakartotinai išreiškiu paramą Nacionalinei Asamblėjai, kurios įstatymų leidybos galia turi būti atstatyta ir gerbiama įskaitant tam tikras jos narių privilegijas bei jų apsaugą. Esu įsitikinęs, kad vienas iš pagrindinių Nacionalinės Asamblėjos darbų šiuo metu – užtikrinti Nacionalinės rinkimų komisijos skaidrią, nešališką veiklą ir subalansavimą ne tik sudėtimi, bet ir skirtingų interesų atstovavimu. ES turėtų pripažinti diplomatinį Venesuelos atstovavimą tik su išrinktu laikinuoju prezidentu J. Guaido, o visus diplomatinius ryšius ir leidimus diplomatinėms misijoms susijusiomis su nedemokratiška N. Maduro vyriausybe ES turėtų sustabdyti ir jos nepripažinti Bendrijos lygiu.

Текущи изслушвания по член 7, параграф 1 от ДЕС относно Полша и Унгария (B9-0032/2020) LT  
 

Balsavau už šią rezoliuciją nes prastėjanti demokratinė ir pilietinių teisių užtikrinimo situacija Vengrijoje bei Lenkijos Respublikoje neramina kaimynines šalis ir kelia pavojų visos Europos Sąjungos stabilumui. Demokratinės valstybės principas reiškia daug daugiau nei balsavimo teisių užtikrinimą bei populiariaisiais rinkimais išrinktą valdžią bei jos opoziciją. Demokratinėse šalyse valstybė taip pat turi užtikrinti ir socialinio susitarimo tarp piliečių ir valstybės egzistavimą ir jo gerbimą, tad piliečių teisės, teisės aktų leidėjų bei įgyvendintojų atskaitomybė tautai bei racionalumo principai turi būti gerbiami ne tik siekiant būti demokratine teisine valstybe, bet ir priklausyti Europos Sąjungos šalių blokui. Mūsų sąjunga grįsta pagarbos žmogaus orumui, laisvė, demokratijos, lygybės, teisinės valstybės ir žmogaus teisių – įskaitant mažumoms priklausančių asmenų teises – vertybėmis. Tai yra nustatyta ES sutartyje ir šalys, būdamos ES dalimi, privalo tai gerbti.
Atkreipiame dėmesį į didėjantį pavojų Vengrijoje bei Lenkijoje pažeisti šias susitarimo vertybes ir kvestionuoti šalių laikymą teisinėmis valstybėmis. Taip pat, atkreipiame Tarybos dėmesį ir raginame dabartiniuose klausymuose apsvarstyti, kaip spręsti įtarimų dėl pagrindinių teisių pažeidimų Lenkijoje klausimą. Raginame Komisiją pasinaudoti visomis turimomis priemonėmis siekiant panaikinti aiškų pavojų, kad Lenkija ir Vengrija gali šiurkščiai pažeisti vertybes, kuriomis grindžiama ES ir užtikrinti, kad šios valstybės nesukurtų precedentų, keliančių grėsmę ne tik šalių piliečiams, bet ir visai Sąjungai.

COP15 по Конвенцията за биологичното разнообразие – Кунмин, 2020 г. (B9-0035/2020) LT  
 

Balsavau už šią rezoliuciją, nes turime pripažinti, kad gyvename didžiulės gamtinės krizės laikotarpiu – šiuo metu vyksta masinis rūšių nykimas. Mūsų planeta kasdien netenka apie 200 rūšių. Prognozuojama, jog situacijai nesikeičiant, iki šio šimtmečio vidurio trečdalis Žemės gyvūnų ir augalų rūšių bus ant išnykimo ribos – tai būtų didžiausia ekologinė katastrofa Žemėje per pastaruosius 65 milijonus metų. Jau šiandien apie milijonui rūšių gresia išnykimas. Tai – ne tik didžiulė žala bendrai mūsų ekosistemai – bioįvairovės mažėjimas taip pat mažina žemės ūkio sistemų atsparumą, kelia pavojų apsirūpinimui maistu.
Europos Parlamento rezoliucija pabrėžia, kad bioįvairovės mažėjimas yra ne tik aplinkosaugos, bet ir ekonomikos ir moralės klausimas. Bioįvairovės ir ekosistemų išsaugojimas yra susijęs su Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų pasiekimu, Paryžiaus susitarimo vykdymu. Taip pat būtina pabrėžti socialinį esamos ekologinės katastrofos aspektą – bioįvairovės išsaugojimas rezoliucijoje siejamas su žmonių sveikatos išsaugojimu ir ekonominės gerovės vystymu. Bioįvairovė yra būtina atspariai maisto gamybai, ilgalaikei tvarios ekonomikos raidai. Europos Sąjunga turi būti šių pokyčių priešakyje, tačiau taip pat būtina užtikrinti kitų šalių indėlį, per ES turimus instrumentus – prekybos susitarimus, kaimynystės politiką, tarptautinį bendradarbiavimą.

Обратна връзка