Javier MORENO SÁNCHEZ Javier MORENO SÁNCHEZ
Javier MORENO SÁNCHEZ

Група на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в Европейския парламент

Член

Испания - Partido Socialista Obrero Español (Испания)

Роден : , Ginebra (Suiza)

6-ти парламентарен мандат Javier MORENO SÁNCHEZ

Политически групи

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на социалистите в Европейския парламент - Член

Национални партии

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Partido Socialista Obrero Español (Испания)

членове

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по международна търговия
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Меркосур
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по международна търговия
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Меркосур
  • 19-11-2008 / 13-07-2009 : Делегация в Евро-латиноамериканската парламентарна асамблея

Заместник

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 15-09-2004 / 05-10-2005 : Делегация за връзки с държавите от района на Андите
  • 06-10-2005 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Иран
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по международна търговия
  • 14-03-2007 / 14-03-2007 : Делегация за връзки с Иран
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Япония
  • 23-05-2007 / 18-11-2008 : Делегация в Евро-латиноамериканската парламентарна асамблея
  • 09-04-2008 / 16-04-2008 : Временна комисия по измененията на климата

all-activities

Доклади – в качеството на докладчик

В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Предложения за резолюции

Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси

Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите

Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.

Обратна връзка

Bruxelles

Strasbourg