Inese VAIDERE Inese VAIDERE
Inese VAIDERE

Група на Европейската народна партия (Християндемократи)

Член

Латвия - Partija "VIENOTĪBA" (Латвия)

Роден : , Jelgavā

Писмени обяснения на вот Inese VAIDERE

Членовете на ЕП могат да представят писмено обяснение на вота си на пленарно заседание. Член 194

Специфични мерки за мобилизиране на инвестиции в системите за здравеопазване на държавите членки и в други сектори на икономиките им в отговор на избухването на епидемията от COVID-19 (Инвестиционна инициатива за отговор на Коронавирус) LV

26-03-2020

. – Esmu gandarīta, ka par spīti krīzes apstākļiem, radām veidu, kā nodrošināt svarīgu lēmumu pieņemšanu.
Covid-19 uzliesmojuma radītās problēmas šobrīd jau dažādos veidos ir skārušas teju ikvienu. Nenoliedzami, vissmagākās sekas ir cilvēku dzīvību zaudēšana, tādēļ veselības aprūpes darbinieki strādā ļoti smagi, lai tas nenotiktu. Tajā pat laikā ar vīrusa izplatības mazināšanu saistītie ierobežojumi ir radījuši arī lielu ekonomisku šoku, jo gan uzņēmēji, gan strādājošie daudzās nozarēs zaudē ieņēmumus.
Tādēļ balsojumā atbalstīju 37 miljardu eiro investīciju iniciatīvu, lai “atbrīvotu” līdzekļus vīrusa krīzes risināšanai Eiropas Savienībā.
Tas būs nozīmīgs finanšu atbalsts Covid-19 seku mazināšanai arī Latvijā, jo varēsim izmantot gandrīz 800 miljonus eiro no Eiropas Savienības budžeta gan veselības aprūpes, gan ekonomikas atbalstam. Veselības nozarē par ES līdzekļiem varēs iepirkt reaģentus vīrusa noteikšanai, sejas maskas, plaušu ventilēšanas aparātus. Savukārt, lai stimulētu ekonomiku, ES līdzekļi tiks piešķirti krīzes skartajiem uzņēmumiem garantiju un grantu veidā. Tas palīdzēs krīzi pārvarēt, saglabājot darbavietas.
Patiesi ceru, ka kopīgiem spēkiem spēsim mazināt Covid-19 pandēmijas radītās krīzes negatīvo ietekmi uz Eiropu un tās iedzīvotājiem.

Обратна връзка

Bruxelles

Strasbourg