Guido SACCONI Guido SACCONI
Guido SACCONI
Италия

Роден : , Udine

6-ти парламентарен мандат Guido SACCONI

Политически групи

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на социалистите в Европейския парламент - Член

Национални партии

  • 20-07-2004 / 28-07-2004 : Uniti nell'Ulivo (Италия)
  • 29-07-2004 / 18-02-2008 : Democratici di Sinistra (Италия)
  • 19-02-2008 / 13-07-2009 : Partito Democratico (Италия)

Председател

  • 22-05-2007 / 04-02-2009 : Временна комисия по измененията на климата

членове

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по околната среда, здравеопазването и безопасността на храните
  • 15-09-2004 / 13-12-2006 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 14-12-2006 / 13-07-2009 : Делегация в Комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по околната среда, здравеопазването и безопасността на храните
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните
  • 10-05-2007 / 21-05-2007 : Временна комисия по измененията на климата
  • 22-05-2007 / 13-07-2009 : Съвет на председателите на комисии

Заместник

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Югоизточна Европа
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с държавите от Югоизточна Европа

all-activities

Доклади – в качеството на докладчик

В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Становища в качеството на докладчик

Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

OPINION Proposal for a Decision of the European Parliament and of the Council establishing a Competitiveness and Innovation Framework Programme (2007-2013) EN

24-11-2005 ENVI_AD(2005)362658 PE 362.658v02-00 ENVI
Guido SACCONI

Предложения за резолюции

Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси

Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите

Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.