Please fill this field
Sylwia SPUREK Sylwia SPUREK
Sylwia SPUREK

skupina Zelených / Evropské svobodné aliance

Členka

Polsko - Independent (Polsko)

Datum narození : , Skarzysko Kamienna

Úvodní stránka Sylwia SPUREK

Členka

FEMM
Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví
D-RU
Delegace ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Rusko

Náhradnice

LIBE
Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci
D-CN
Delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou
DEPA
Delegace v Parlamentním shromáždění Euronest

Poslední činnosti

Policejní brutalita v EU (rozprava) PL

20-10-2020 P9_CRE-PROV(2020)10-20(2-192-7500)
Příspěvky při rozpravách v plénu

Dopad šíření onemocnění COVID-19 na zařízení dlouhodobé péče (rozprava) EN

08-10-2020 P9_CRE-PROV(2020)10-08(4-074-0000)
Příspěvky při rozpravách v plénu

Evropský právní rámec pro klima (A9-0162/2020 - Jytte Guteland) PL

07-10-2020
Písemná vysvětlení hlasování

Głosowanie nad Prawem Klimatycznym jest jednym z najważniejszych testów dla członków i członkiń Parlamentu Europejskiego. Jego wyniki zdecydować mogą o przyszłości naszej planety i jej mieszkańców i mieszkanek. Podejmowane w tym tygodniu decyzje pokażą, którym z nas rzeczywiście leży na sercu dobro ich wyborców i wyborczyń. W tym tygodniu mówimy: Sprawdzam!
Jednym z najbardziej newralgicznych punktów, nad którymi odbyło się głosowanie, jest cel redukcji emisji na rok 2030. Naukowcy i naukowczynie jasno wskazują, że dotrzymanie zobowiązań wynikających z porozumienia paryskiego i zapobiegnięcie katastrofalnym skutkom zmian klimatycznych wymaga ustalenia go na poziomie co najmniej 65%.
Niestety, popierane przez moją frakcję polityczną cele redukcji o 70% i 65%, za którymi oczywiście głosowałam, nie uzyskały wystarczającego poparcia, a zaproponowany przez komisję ENVI w sprawozdaniu dotyczącym prawa klimatycznego cel redukcji o 60% uchwalony został niewielką przewagą głosów.
Owszem, Parlament okazał się być bardziej progresywny niż Komisja Europejska. Owszem, prawdopodobnie jeszcze rok temu byłoby to niemożliwe. Ale musimy pamiętać, że godzenie się na kompromisy takie jak ten zmniejsza nasze szanse w wyścigu o uratowanie naszego jedynego domu, a czasu mamy coraz mniej.

Sylwia SPUREK
Sylwia SPUREK

Na platformě EP NEWSHUB

Styl, język, jaki był używany w Polsce przez polityków nt. praw człowieka, przy aprobacie liberalnych mediów, doprowadził nas do sytuacji, w której kobietom i osobom LGBT+ można odbierać fundamentalne prawa. Gdyby PiS miał lepić sojuszników idealnych - wyglądaliby właśnie tak. https://t.co/rO0JdAWUgh 

Panie Redaktorze, Konstytucja, z jej wszystkimi mankamentami, nadal mi się, jak Pan to nazywa, podoba, ale Trybunał Konstytucyjny, który ogranicza fundamentalne prawa kobiet, nigdy nie będzie mi się podobał. Tak było w 1997, 2015 i teraz w 2020. https://t.co/5my8N8iwVX 

Czy to cytat z TVP? https://t.co/99YfuKeDZ7 

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg