Please fill this field
Evžen TOŠENOVSKÝ Evžen TOŠENOVSKÝ
Evžen TOŠENOVSKÝ

skupina Evropských konzervativců a reformistů

Člen

Česko - Občanská demokratická strana (Česko)

Datum narození : , Ostrava

Životopis Evžen TOŠENOVSKÝ

Původní znění : CS


Životopis   (Za zveřejněné informace odpovídá výhradně sám poslanec)

Aktualizováno: 02/02/2015

Vzdělání (kvalifikace a diplomy)

  • 1977-1981 : vysoká škola: Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské (obor systémové inženýrství)

Profesní dráha

  • 1975-1991 : Vítkovice, a.s. – dělník a od roku 1981 matematik-analytik
  • 1991-1993 : PIKE Electronic – matematik-analytik
  • 2008-2009 : Vítkovice, a.s. – poradce generálního ředitele

Politická dráha

Funkce v politické straně nebo v odborovém svazu příslušného členského státu

  • 1991-2014 : člen ODS
  • 1994-2002 : člen výkonné rady ODS
  • 2003-2005 : předseda oblastního sdružení ODS Ostrava
  • 01/2014-2014 : místopředseda ODS

Funkce v orgánech místní samosprávy

  • 1993-2000 : primátor města Ostravy
  • 1994-2000 : předseda Kolegia primátorů ČR
  • 1999-2000 : předseda Svazu měst a obcí ČR

Funkce v orgánech regionální správy

  • 2000-2008 : hejtman Moravskoslezského kraje
  • 2000-2009 : člen zastupitelstva Moravskoslezského kraje
  • 2001-2008 : předseda Asociace krajů ČR

Funkce v mezinárodní organizaci sdružující politické strany nebo odborové svazy

  • 2002-2008 : člen Výboru regionů
  • 2003-2008 : člen předsednictva Výboru regionů

Funkce v orgánech EU

  • 2009-2014 : poslanec EP
  • 14/07/2009-30/06/2014 : skupina Evropských konzervativců a reformistů (člen)
  • 16/09/2009-30/06/2014 : delegace pro vztahy s Japonskem (člen)
  • 16/07/2009-18/01/2012 : Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (místopředseda)
  • 19/01/2012-22/01/2012 : Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (člen)
  • 23/01/2012-30/06/2014 : Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (místopředseda)
  • 16/09/2009-30/06/2014 : delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou (náhradník)
  • 16/12/2009-18/01/2012 : Výbor pro regionální rozvoj (náhradník)
  • 19/01/2012-30/06/2014 : Výbor pro regionální rozvoj (náhradník)

Ocenění a vyznamenání

  • 1999 čestná medaile Hasičského záchranného sboru ČR udělená ministrem vnitra
  • 2002 rytíř Řádu čestné legie (udělen prezidentem Francouzské republiky)
  • 2005 Velké zlaté čestné vyznamenání s hvězdou za zásluhy o Rakouskou republiku (uděleno rakouským prezidentem)
  • 2005 důstojnický kříž Řádu za zásluhy o Polskou republiku (udělen polským prezidentem)
  • 2007 čestný doktorát Doctor honoris causa udělen VŠB-TU Ostrava (Dr.h.c.)

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg