Heidi HAUTALA Heidi HAUTALA
Heidi HAUTALA

Ομάδα των Πρασίνων / Ευρωπαϊκή Ελεύθερη Συμμαχία

Μέλος

Φινλανδία - Vihreä liitto (Φινλανδία)

Ημερομηνία γέννησης : , Oulu

9η κοινοβουλευτική περίοδος Heidi HAUTALA

Πολιτικές ομάδες

  • 02-07-2019 ... : Ομάδα των Πρασίνων / Ευρωπαϊκή Ελεύθερη Συμμαχία - Μέλος

Εθνικά κόμματα

  • 02-07-2019 ... : Vihreä liitto (Φινλανδία)

Αντιπρόεδρος

  • 02-07-2019 ... : Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

βουλευτές

  • 02-07-2019 ... : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Διεθνούς Εμπορίου
  • 02-07-2019 ... : Υποεπιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νοτιοανατολικής Ασίας και την Ένωση Χωρών της Νοτιοανατολικής Ασίας (ASEAN)
  • 17-06-2020 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση Euronest

Αναπληρώτρια

  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων
  • 02-07-2019 ... : Αντιπροσωπεία στην Επιτροπή Κοινοβουλευτικής Συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας
  • 12-02-2020 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Επιτροπή Εταιρικής Σχέσης ΕΕ-Αρμενίας, στην Επιτροπή Κοινοβουλευτικής Συνεργασίας ΕΕ-Αζερμπαϊτζάν και στην Κοινοβουλευτική Επιτροπή Σύνδεσης ΕΕ-Γεωργίας
  • 14-09-2020 ... : Ειδική Επιτροπή για τις εξωτερικές παρεμβάσεις, συμπεριλαμβανομένης της παραπληροφόρησης, σε όλες τις δημοκρατικές διαδικασίες στην Ευρωπαϊκή Ένωση

Επικοινωνία

Bruxelles

Strasbourg