Veuillez remplir ce champ
Robert BIEDROŃ Robert BIEDROŃ
Robert BIEDROŃ

Group of the Progressive Alliance of Socialists and Democrats in the European Parliament

Member

Poland - Wiosna (Poland)

Home Robert BIEDROŃ

Chair

D-BY
Delegation for relations with Belarus

Vice-Chair

FEMM
Committee on Women's Rights and Gender Equality

Member

CPDE
Conference of Delegation Chairs
BUDG
Committee on Budgets

Substitute

AFET
Committee on Foreign Affairs

Most recent activities

Specific measures to mobilise investments in the health care systems of the Member States and in other sectors of their economies in response to the COVID-19 outbreak (Coronavirus Response Investment Initiative) PL

26-03-2020
Written explanations of vote

. – To pierwsze w historii posiedzenie Parlamentu Europejskiego, w którym głosowania odbyły się za pośrednictwem internetu. Cieszę się, że daliśmy świadectwo solidarności i współodpowiedzialności europejskiej, głosując niemalże jednogłośnie nad rozwiązaniami zaproponowanymi przez Komisję Europejską.
Pandemia COVID-19 to globalny problem, stąd też potrzebujemy globalnych rozwiązań, by jak najszybciej powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Jednocześnie musimy również myśleć o tym co nastąpi kiedy pandemia dobiegnie końca i jakie działania będą konieczne, aby nadać impuls inwestycyjny gospodarkom po obecnym spowolnieniu.
Dlatego też z radością przyjmuję pakiet 37 mld euro na wsparcie systemów opieki zdrowotnej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz inne inwestycje publiczne by jak najskuteczniej przeciwdziałać skutkom kryzysu. Dobrym rozwiązaniem jest również rozszerzenie zakresu Funduszu Solidarności Unii Europejskiej, by uwzględniał stany zagrożenia zdrowia publicznego, oraz podyktowane kryzysem uzgodnienia w kwestii dyscypliny finansowej i pomocy publicznej.
Wszystkie dotychczasowe inicjatywy UE służące zwalczaniu skutków pandemii to dobry start. Niemniej jednak, aby przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu, potrzebne będą jeszcze bardziej skoordynowane i zdecydowane działania w ramach nowego planu odbudowy gospodarczo-społecznej tzw. ” Nowego planu Marshalla”. Kryzys #COVID-19 ukazał skalę niestabilności obecnych rynków pracy, dlatego w sercu planu odbudowy Europy muszą znaleźć się przede wszystkim ochrona społeczna oraz ochrona praw pracowników, także tych zatrudnionych na niestabilnych i tymczasowych umowach.
Jak tylko uda się opanować pandemię, musimy powrócić do negocjacji nad wieloletnimi ramami finansowymi na lata 2021-2027. Przed nami trudne wyzwanie, ponieważ Parlament będzie musiał stanąć na straży ambitnego budżetu, który sprosta nowej rzeczywistości będącej następstwem kryzysu. Ponadto, powinniśmy rozważyć uruchomienie rezerw, o których PE mówił jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa.
Nie możemy pozwolić by siły populistyczne wykorzystały kryzys do rozbicia europejskiej jedności, zarzucając nam brak konkretnych rozwiązań i siejąc dezinformację.
Paradoksalnie zachowując większy dystans społeczny, musimy współpracować ze sobą bliżej niż do tej pory.

Robert BIEDROŃ
Robert BIEDROŃ

On EP NEWSHUB

Apeluję do rządu: już raz nią w imię własnego widzimisię igraliście z uczniami, wprowadzając deformę edukacji. Nie róbcie tego po raz kolejny. Od egzaminów i matur zależy przyszłość młodych ludzi. #Koronawirus #Matur2020 #Polska2020 https://t.co/G6ZAJykfk5 

RT @PolsatNewsPL: - Dla rządu PiS priorytetem jest ratowanie banków. 70 mld zł zostało przeznaczonych na ratowanie tego sektora @RobertBiedron w @Graffiti_PN u @PiotrWitwicki https://t.co/AvktjwzY0d 

RT @PolsatNewsPL: - Rząd zajmował się sobą przez ostatni tydzień. Zamiast ratować miejsca pracy, dbać o bezpieczeństwo zdrowotne i finansowe Polaków, to zajmował się wyborami - @RobertBiedron w @Graffiti_PN u @PiotrWitwicki https://t.co/AvktjwzY0d 

Contact

Bruxelles

Strasbourg

Postal address

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 14G202
    1047 Bruxelles