Csaba MOLNÁR Csaba MOLNÁR
Csaba MOLNÁR

Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä

Jäsen

Unkari - Demokratikus Koalíció (Unkari)

syntynyt : , Csorna

Yhdeksäs vaalikausi Csaba MOLNÁR

Poliittiset ryhmät

  • 02-07-2019 ... : Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet

  • 02-07-2019 ... : Demokratikus Koalíció (Unkari)

Jäsen

  • 02-07-2019 / 18-09-2019 : Suhteista Kaakkois-Aasian maihin ja Kaakkois-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon (ASEAN) vastaava valtuuskunta
  • 02-07-2019 ... : Talous- ja raha-asioiden valiokunta
  • 19-09-2019 / 08-10-2019 : Suhteista Korean niemimaahan vastaava valtuuskunta
  • 09-10-2019 / 11-02-2020 : Suhteista Intiaan vastaava valtuuskunta
  • 12-02-2020 ... : Suhteista Kaakkois-Aasian maihin ja Kaakkois-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon (ASEAN) vastaava valtuuskunta

Varajäsen

  • 02-07-2019 ... : Teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta
  • 02-07-2019 ... : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 15-10-2019 / 11-02-2020 : Suhteista Kaakkois-Aasian maihin ja Kaakkois-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon (ASEAN) vastaava valtuuskunta

Yhteystiedot

Bruxelles

Strasbourg

Postiosoite

  • European Parliament
    JAN 3Q

    1047 Bruxelles