Evelyne GEBHARDT Evelyne GEBHARDT
Evelyne GEBHARDT

Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä

Jäsen

Saksa - Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Saksa)

syntynyt : , Montreuil-sous-Bois (France)

4. vaalikausi Evelyne GEBHARDT

Poliittiset ryhmät

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Saksa)

Jäsen

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta

Varajäsen

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 24-04-1997 / 19-11-1997 : BSE-tautia (bovine spongiform encephalopathy) koskevien suositusten seurannasta vastaava väliaikaisen valiokunta
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta

Yhteystiedot

Bruxelles

Strasbourg