Richard CORBETT Richard CORBETT
Richard CORBETT
Yhdistynyt kuningaskunta

syntynyt : , Southport

4. vaalikausi Richard CORBETT

Poliittiset ryhmät

  • 23-12-1996 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet

  • 23-12-1996 / 19-07-1999 : Labour Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Varapuheenjohtaja

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta

Jäsen

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Bulgarian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen

  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Latviaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Latvian välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 20-11-1997 / 19-07-1999 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta