Please fill this field
Radka MAXOVÁ Radka MAXOVÁ
Radka MAXOVÁ

Grúpa Renew Europe

Comhalta

an tSeicia - ANO 2011 (an tSeicia)

Dáta Breithe : , Pardubice

Baile Radka MAXOVÁ

Comhalta

EMPL
An Coiste um Fhostaíocht agus um Ghnóthaí Sóisialta
DACP
An Toscaireacht chun an Chomhthionóil Pharlaimintigh idir ACC agus AE

Comhalta ionadaíoch

CULT
An Coiste um Chultúr agus um Oideachas
FEMM
An Coiste um Chearta na mBan agus um Chomhionannas Inscne
D-RU
An Toscaireacht chun an Choiste um Chomhar Parlaiminteach idir AE agus Rúis

Gníomhaíochtaí is déanaí

19-06-2020
Written explanations of vote

. – Podpořila jsem zřízení vyšetřovacího výboru o ochraně přepravovaných zvířat, který se bude zabývat tím, jestli dochází k porušování uplatňování práva Evropské unie na ochranu zvířat během přepravy v Evropské unii i mimo ni, a to ve všech typech dopravy. Výbor se zaměří na to, jak členské státy implementují a provádějí pravidla EU a na to, zda je Evropská komise řádně prosazuje. Půjde zejména o ustanovení EU týkající se prostorových parametrů pro přepravovaná zvířata, jejich krmení, podestýlku a ventilační systém během přepravy.

19-06-2020
Written explanations of vote

. – V hlasování o rezoluci ohledně znovuotevření vyšetřování premiéra České republiky jsem se nakonec rozhodla zdržet. Ačkoli tato rezoluci je v obecné rovině dobrá, obsahuje hned několik bodů, které se bohužel nepodařilo odstranit, které jsou fakticky nesprávné, či předjímají výsledky trestního řízení samotného či auditu EU. Proto jsem se rozhodla tuto rezoluci nepodpořit, i když s mnoha jejími body souhlasím.

19-06-2020
Written explanations of vote

. – Tímto usnesením se Evropský parlament zabýval v návaznosti na smrt George Floyda ve Spojených státech amerických. Rasismus se však nevyhýbá ani Evropě a je proto zapotřebí s těmito tendencemi bojovat a poučit se ze zahraničí. K odstraňování předsudků a stereotypů je zapotřebí se zaměřit především na vzdělávání. To se stává základním nástrojem v boji proti diskriminaci a rasismu. Antidiskriminační politika musí být základním pilířem inkluzivní společnosti. Rovný přístup musí platit ve všech oblastech jako je vzdělání, bydlení, zdravotnictví, zaměstnanost, sociální služby, soudní systém či politická účast. Antidiskriminační politiky musí mít také meziodvětvový a genderový přístup, jelikož jsou to právě ženy z etnických minorit, na které diskriminace dopadá zvláště tvrdě. Proto jsem se toto usnesení rozhodla podpořit.

Teagmháil

Bruxelles

Strasbourg

Seoladh poist

  • Local office address:
    Senovážné náměstí 2

    37001 České Budějovice