Márton GYÖNGYÖSI : Curriculum vitae 

Leagan bunaidh : EN 

Curriculum vitae (Is ar an bhFeisire amháin atá an fhreagracht maidir le haon fhaisnéis a fhoilsítear)  
An leagan is deireanaí: 14/10/2019 

Oideachas (cáilíochtaí agus dioplómaí) 

  • 01/09/1983-30/06/1986 : Virányos úti Általános Iskola, Budapest (Hungary)
  • 01/09/1986-30/06/1987 : Deutsche Schule, Baghdad (Iraq)
  • 01/09/1987-30/06/1988 : International Assistance Mission School, Kabul (Afghanistan)
  • 01/09/1988-30/06/1991 : Woodstock School, Mussoorie (India)
  • 01/09/1992-30/06/1996 : Tamási Áron Gimnázium, Budapest (Hungary)
  • 01/09/1996-30/06/2000 : Trinity College Dublin (Ireland) – Business, Economics and Social Studies (BESS)
  • 01/09/1998-30/06/1999 : Friedrich-Alexander University, Nuremberg (Germany) – scholarship
  • 01/09/2000-30/06/2004 : Associate Chartered Accountant (ACA)

Gairm bheatha 

  • 01/09/2000-01/09/2004 : KPMG Ireland – tax consultant
  • 01/09/2005-01/09/2007 : KPMG Hungary – tax consultant
  • 01/09/2007-01/09/2010 : Ernst&Young (EY) Hungary – tax consultant

Gníomhréim pholaitiúil 

Oifigí sealbhaithe i bpáirtí polaitíochta nó i gceardchumann náisiúnta  
  • 01/09/2015-... : President of the Budapest 12th District Branch of Jobbik
  • 01/06/2018-... : Executive Vice-President of Jobbik
Oifigí sealbhaithe i bparlaimint náisiúnta  
  • 01/06/2010-01/06/2019 : Member of Parliament – National Assembly of Hungary
  • 01/06/2010-30/05/2018 : Vice-Chairman, Foreign Affairs Committee of the Hungarian National Assembly
  • 01/06/2018-30/05/2019 : Parliamentary Group Leader – Jobbik
Oifigí sealbhaithe in institiúidí an AE  
  • 01/06/2019-... : Member of the European Parliament
  • 01/06/2019-... : Member of the Committee on Foreign Affairs (AFET) – European Parliament
  • 01/06/2019-... : Substitute Member of the Committee on International Trade (INTA) – European Parliament

Teagmháil