Veuillez remplir ce champ
Dinesh DHAMIJA Dinesh DHAMIJA
Dinesh DHAMIJA
Ujedinjena Kraljevina

Datum rođenja : , Canberra

9. parlamentarni saziv Dinesh DHAMIJA

Klubovi zastupnika

  • 02-07-2019 / 31-01-2020 : Klub zastupnika Renew Europe - Član

Nacionalne stranke

  • 02-07-2019 / 31-01-2020 : Liberal Democrats (Ujedinjena Kraljevina)

Predsjednik

  • 26-09-2019 / 31-01-2020 : Izaslanstvo za odnose s Indijom

Zastupnik

  • 02-07-2019 / 25-09-2019 : Izaslanstvo za odnose s Indijom
  • 02-07-2019 / 31-01-2020 : Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača
  • 26-09-2019 / 31-01-2020 : Konferencija predsjednika izaslanstava

Zamjenik

  • 02-07-2019 / 31-01-2020 : Odbor za proračune
  • 02-07-2019 / 31-01-2020 : Izaslanstvo za odnose s Korejskim poluotokom

Glavne parlamentarne aktivnosti

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici

Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja u sjeni

Klubovi zastupnika u nadležnim odborima za svako izvješće imenuju izvjestitelja u sjeni koji prati napredak rada i s izvjestiteljem pregovara o kompromisnim tekstovima. Članak 215 Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija

Na zahtjev odbora, kluba zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika podnose se prijedlozi rezolucija o aktualnim pitanjima o kojima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članci 132. , 136. , 139 i 144. Poslovnika

Druge parlamentarne aktivnosti

Pisana pitanja

Zastupnici smiju uputiti određen broj pitanja za pisani odgovor predsjedniku Europskog vijeća, Vijeću, Komisiji i potpredsjedniku Komisije / visokom predstavniku Unije. Članak 138. Poslovnika, Prilog III. Poslovniku

Izjave

Originalna potpisana i datirana izjava čuva se u pismohrani Europskog parlamenta.