Veuillez remplir ce champ
Ian HUDGHTON Ian HUDGHTON
Ian HUDGHTON
Ujedinjena Kraljevina

Datum rođenja : , Forfar

6. parlamentarni saziv Ian HUDGHTON

Klubovi zastupnika

  • 20-07-2004 / 23-05-2005 : Klub zastupnika Zelenih/Europskog slobodnog saveza - Član
  • 24-05-2005 / 13-07-2009 : Klub zastupnika Zelenih/Europskog slobodnog saveza - Potpredsjednik

Nacionalne stranke

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Scottish National Party (Ujedinjena Kraljevina)

Zastupnik

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za ribarstvo
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Izaslanstvo za odnose s Kanadom
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za ribarstvo
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za ribarstvo
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo za odnose s Kanadom

Zamjenik

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za promet i turizam
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom

all-activities

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici

Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Explanations of vote EN

02-04-2009 P6_CRE(2009)04-02(10)

Explanations of vote EN

02-04-2009 P6_CRE(2009)04-02(10)

Explanations of vote EN

02-04-2009 P6_CRE(2009)04-02(10)

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja

U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja

Odbori mogu sastaviti mišljenje o izvješću nadležnog odbora u kojemu iznose elemente povezane sa svojim djelovanjem. Izvjestitelji za mišljenje odgovorni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i za pregovore s izvjestiteljima u sjeni za mišljenje. Članci 56. i 57. Poslovnika, Prilog VI. Poslovniku

OPINION Draft Treaty establishing a Constitution for Europe EN

24-11-2004 PECH_AD(2004)347105 PE 347.105v03-00 PECH
Ian HUDGHTON

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija

Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja

Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Pisane izjave (do 16. siječnja 2017.)

**Ovaj instrument ne postoji od 16. siječnja 2017.** Pisana izjava bila je inicijativa u vezi s temom u nadležnosti EU-a. Zastupnici su je mogli potpisati u roku od tri mjeseca.

Pisana izjava on the rights of foreign-language assistants – 'lettori' – in Italian universities EN

12-09-2005 P6_DCL(2005)0046 Ne razmatra se
Elspeth ATTWOOLL Ian HUDGHTON David MARTIN Alyn SMITH Struan STEVENSON
Datum otvaranja : 12-09-2005
Datum isteka roka : 12-12-2005
Broj potpisnika : 26 - 12-12-2005

Popis nazočnih

Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.