Please fill this field
Harlem DÉSIR Harlem DÉSIR
Harlem DÉSIR
Francuska

Datum rođenja : , Paris

6. parlamentarni saziv Harlem DÉSIR

Klubovi zastupnika

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Klub socijalista u Europskom parlamentu - Potpredsjednik

Nacionalne stranke

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Parti socialiste (Francuska)

Zastupnik

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja

Zamjenik

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za međunarodnu trgovinu
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini AKP-a i EU-a
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za međunarodnu trgovinu
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za međunarodnu trgovinu

all-activities

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja

U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja

Odbori mogu sastaviti mišljenje o izvješću nadležnog odbora u kojemu iznose elemente povezane sa svojim djelovanjem. Izvjestitelji za mišljenje odgovorni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i za pregovore s izvjestiteljima u sjeni za mišljenje. Članci 56. i 57. Poslovnika, Prilog VI. Poslovniku

OPINION Communication from the Commission to the Council, the European Parliament, the European Economic and Social Committee and the Committee of the Regions: Promoting decent work for all - The EU contribution to the implementation of the decent work agenda in the world EN

08-01-2007 INTA_AD(2007)378752 PE 378.752v02-00 INTA
Harlem DÉSIR

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija

Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja

Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Pisane izjave (do 16. siječnja 2017.)

**Ovaj instrument ne postoji od 16. siječnja 2017.** Pisana izjava bila je inicijativa u vezi s temom u nadležnosti EU-a. Zastupnici su je mogli potpisati u roku od tri mjeseca.

Pisana izjava on respect for the rights of 'relocated' workers in Europe EN

07-05-2008 P6_DCL(2008)0045 Ne razmatra se
Yannick VAUGRENARD Maria MATSOUKA Bernard POIGNANT Alejandro CERCAS Harlem DÉSIR
Datum otvaranja : 07-05-2008
Datum isteka roka : 09-09-2008
Broj potpisnika : 104 - 10-09-2008

Pisana izjava on the sixth anniversary of the kidnapping of Ingrid Bétancourt by the FARC EN

10-03-2008 P6_DCL(2008)0020 Ne razmatra se
Patrick GAUBERT Baroness Sarah LUDFORD Marielle de SARNEZ Harlem DÉSIR Marie-Arlette CARLOTTI
Datum otvaranja : 10-03-2008
Datum isteka roka : 19-06-2008
Broj potpisnika : 188 - 19-06-2008

Pisana izjava on the EU taking over the protection of Ayaan Hirsi Ali EN

10-12-2007 P6_DCL(2007)0110 Ne razmatra se
Benoît HAMON Ana GOMES Véronique DE KEYSER Harlem DÉSIR
Datum otvaranja : 10-12-2007
Datum isteka roka : 26-03-2008
Broj potpisnika : 144 - 27-03-2008

Popis nazočnih

Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.