Please fill this field
Frédérique RIES Frédérique RIES
Frédérique RIES

Renew Europe képviselőcsoport

Alelnök

Belgium - Mouvement Réformateur (Belgium)

Születési idő : , Balen-Wezel

6. parlamenti ciklus Frédérique RIES

Képviselőcsoportok

  • 20-07-2004 / 26-02-2007 : Liberálisok és Demokraták Szövetsége Európáért Képviselőcsoport - Tag
  • 27-02-2006 / 13-07-2009 : Liberálisok és Demokraták Szövetsége Európáért Képviselőcsoport - Az elnökség tagja

Nemzeti pártok

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Mouvement Réformateur (Belgium)

Képviselok

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Bizottság
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Emberi jogi albizottság
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Az Izraellel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Bizottság
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Emberi jogi albizottság
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Bizottság
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Emberi jogi albizottság
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Az Izraellel fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség

Póttag

  • 30-07-2004 / 14-01-2007 : Külügyi Bizottság
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : A Kanadával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség
  • 15-09-2004 / 14-03-2007 : Az AKCS-EU Közös Parlamenti Közgyűlésbe delegált küldöttség
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Külügyi Bizottság
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Külügyi Bizottság
  • 14-03-2007 / 14-03-2007 : A Kanadával fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Az Andok Közösség országaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség
  • 26-03-2007 / 13-07-2009 : A Mercosur tagállamaival fenntartott kapcsolatokért felelős küldöttség

all-activities

Részvétel a plenáris ülés vitáiban

A plenáris ülésen elhangzott beszédek és a plenáris vitákhoz kapcsolódó írásbeli nyilatkozatok. 204. cikk és 171. cikk (11) bekezdés

Jelentés(ek) – előadóként beterjesztve

A felelős parlamenti bizottságban előadót neveznek ki a jogalkotási és költségvetési jellegű javaslatokról vagy egyéb kérdésekről szóló jelentés elkészítésére. Jelentéseik elkészítése során az előadók konzultálhatnak szakértőkkel és az érdekelt felekkel. Az előadók felelősek továbbá a kompromisszumos módosítások megfogalmazásáért és az árnyékelőadókkal folytatott tárgyalásokért. A bizottsági szinten elfogadott jelentéseket ezután plenáris ülésen tárgyalják és szavaznak róluk. 55. cikk

Előadóként beterjesztett vélemény

A bizottságok véleményt nyilváníthatnak a hatáskörükbe tartozó elemeket tartalmazó jelentések kapcsán. Az ilyen vélemények előadói felelősek továbbá a kompromisszumos módosítások megfogalmazásáért és az árnyékelőadókkal folytatott tárgyalásokért. 56. és 57. cikk, VI. melléklet

VÉLEMÉNY a nukleáris biztonság és védelem célját szolgáló segítségnyújtási eszköz létrehozásáról szóló tanácsi rendelettervezetről

11-10-2006 ENVI_AD(2006)376781 PE 376.781v02-00 ENVI
Frédérique RIES

VÉLEMÉNY a halászati termékek ökocímke-rendszereivel kapcsolatos közösségi megközelítésről szóló vitaindítóról

26-04-2006 ENVI_AD(2006)368005 PE 368.005v02-00 ENVI
Frédérique RIES

Állásfoglalásra irányuló indítvány(ok)

A képviselők egyéni indítványokat nyújthatnak be az EU tevékenységi körébe tartozó kérdésekben. Az indítványt megfontolásra a felelős bizottság elé terjesztik. 143. cikk

Parlamenti kérdés(ek)

Vitára bocsátandó, szóbeli választ igénylő kérdést benyújthat bizottság, képviselőcsoport vagy a Parlament összes képviselőjének legalább 5%-a. A címzettek más uniós intézmények. Az Elnökök Értekezlete dönti el, hogy a kérdések felkerülnek-e és milyen sorrendben egy adott plenáris ülés végleges napirendtervezetére. 128. cikk

Írásbeli nyilatkozatok (2017. január 16-ig)

**Ez az eszköz 2017. január 16. óta nem létezik**. Az írásbeli nyilatkozatok az EU hatáskörébe tartozó kérdésekre vonatkozó kezdeményezések voltak. A képviselők azt 3 hónapos időszakon belül írhatták alá.

Írásbeli nyilatkozat az Európai Parlament összes plenáris ülésszakának Brüsszelben történő tartásáról

22-09-2008 P6_DCL(2008)0075 Elévült
Alexander Nuno PICKART ALVARO Piia-Noora KAUPPI Frédérique RIES Catherine STIHLER Helga TRÜPEL
Kiosztás dátuma : 22-09-2008
Lejárat időpontja : 15-01-2009
Aláírók száma : 286 - 16-01-2009

Írásbeli nyilatkozat a Bahái vallás követőinek iráni üldöztetéséről

31-01-2007 P6_DCL(2007)0008 Elévült
Jo LEINEN Frédérique RIES Erik MEIJER Bernat JOAN i MARÍ
Kiosztás dátuma : 31-01-2007
Lejárat időpontja : 30-04-2007
Aláírók száma : 264 - 30-04-2007

Írásbeli nyilatkozat a hepatitis C-ről

29-11-2006 P6_DCL(2006)0087 Elfogadva
Jolanta DIČKUTĖ John BOWIS Stephen HUGHES Frédérique RIES Thomas ULMER
Kiosztás dátuma : 29-11-2006
Lejárat időpontja : 15-03-2007
Elfogadva (dátum) : 29-03-2007
Elfogadott szöveg (az aláírók névsorával együtt) : P6_TA(2007)0102
Aláírók száma : 470 - 15-03-2007

Jelenléti ív

Ez a jelenléti ív a 6. parlamenti ciklus plenáris üléseiről készült jegyzőkönyvek kivonata. A benne található információ csak tájékoztatási célokat szolgál, és az Európai Parlament képviselőinek hivatali idejére terjed ki. Szerkesztetlen adatokat tartalmaz, amelyeken még nem eszközölték a javítást a betegség, szülési vagy szülői szabadság, a jóváhagyott hivatalos parlamenti kiküldetés és hasonló okok miatt indokolt távollét és igazolt hiányzás esetében.

Kapcsolat

Bruxelles

Strasbourg