Please fill this field
Nicolae ŞTEFĂNUȚĂ Nicolae ŞTEFĂNUȚĂ
Nicolae ŞTEFĂNUȚĂ

Renew Europe képviselőcsoport

Tag

Románia - Uniunea Salvați România (Románia)

Születési idő : , RASINARI

Önéletrajz Nicolae ŞTEFĂNUȚĂ

Eredeti változat : RO


Önéletrajz   (A közzétett információkért kizárólag a képviselő felel)

Frissítve: 17/08/2020

Iskolai végzettség (képesítések és oklevelek)

  • 08/2013-08/2014 : mesterfokozatú diploma szakpolitika-menedzsment szakon (Master of Public Management – MPM) a Jarvits Alapítvány ösztöndíjasa, Georgetown University, McCourt School of Public Policy, Washington D. C. (USA)
  • 09/2004-06/2006 : mesterfokozatú egyetemi diploma, felsőfokú nemzetközi tanulmányok (MAIS), Bécsi Diplomáciai Akadémia (Ausztria)
  • 09/2005-08/2006 : mesterfokozatú egyetemi diploma európai uniós tanulmányok szakon (MES), Bécsi Egyetem (Ausztria)
  • 10/2000-06/2004 : Közgazdaságtudományi Kar, Temesvári Nyugati Tudományegyetem (Románia), közgazdaság-tudományi diploma, DAAD ösztöndíjas – nyári kurzusok a müncheni Ludwig Maximilian Egyetemen

Szakmai pályafutás

  • 02/07/2019-... : európai parlamenti képviselő, Mentsétek meg Romániát Szövetség (Uniunea Salvaţi România (USR)) – Renew Europe képviselőcsoport, Európai Parlament
  • 01/09/2018-02/07/2019 : uniós diplomata, diplomáciai rang: első titkár, Washington D. C. (USA)
  • 01/01/2012-31/08/2018 : a transzatlanti kapcsolatokért felelős uniós tisztviselő, Brüsszel (Belgium)
  • 09/2011-12/2011 : az Egyesült Nemzetek Fejlesztési Programjához (UNDP) az EU által kirendelt szakértő, Addisz-Abeba (Etiópia)
  • 06/2008-08/2011 : az Európai Parlament Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottságának szolgálatában álló uniós tisztviselő, Brüsszel (Belgium)
  • 01/2007-05/2008 : az Európai Parlament Költségvetési Bizottsága egyik tagjának jogi asszisztense
  • 10/2006-12/2006 : diplomáciai rang: attasé, Románia Külügyminisztériuma

Politikai pályafutás

Politikai pártban, illetve nemzeti szakszervezetben betöltött tisztségek

  • 15/09/2019 : a Mentsétek meg Romániát Szövetség (Uniunea Salvați România) párt alelnöke
  • 26/01/2017 : a Mentsétek meg Romániát Szövetség (Uniunea Salvați România) párt tagja

Kapcsolat

Bruxelles

Strasbourg