Please fill this field
Inese VAIDERE Inese VAIDERE
Inese VAIDERE

Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupa

Locekle

Latvija - Partija "VIENOTĪBA" (Latvija)

Dzimšanas gads : , Jelgavā

Sākums Inese VAIDERE

Priekšsēdētāja vietniece

DACP
Delegācija ĀKK un ES apvienotajā parlamentārajā asamblejā

Locekle

ECON
Ekonomikas un monetārā komiteja

Aizstājēja

ENVI
Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja
DCAR
Delegācija Cariforum valstu un ES parlamentārajā komitejā
DASE
Delegācija attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN)

Deputāta darbība pēdējā laikā

Īpaši pasākumi, kas nepieciešami, lai piesaistītu investīcijas dalībvalstu veselības aprūpes sistēmās un citos to ekonomikas sektoros, reaģējot uz Covid-19 uzliesmojumu (Investīciju iniciatīva reaģēšanai uz koronavīrusu)

26-03-2020
Rakstiski balsojumu skaidrojumi

. – Esmu gandarīta, ka par spīti krīzes apstākļiem, radām veidu, kā nodrošināt svarīgu lēmumu pieņemšanu.
Covid-19 uzliesmojuma radītās problēmas šobrīd jau dažādos veidos ir skārušas teju ikvienu. Nenoliedzami, vissmagākās sekas ir cilvēku dzīvību zaudēšana, tādēļ veselības aprūpes darbinieki strādā ļoti smagi, lai tas nenotiktu. Tajā pat laikā ar vīrusa izplatības mazināšanu saistītie ierobežojumi ir radījuši arī lielu ekonomisku šoku, jo gan uzņēmēji, gan strādājošie daudzās nozarēs zaudē ieņēmumus.
Tādēļ balsojumā atbalstīju 37 miljardu eiro investīciju iniciatīvu, lai “atbrīvotu” līdzekļus vīrusa krīzes risināšanai Eiropas Savienībā.
Tas būs nozīmīgs finanšu atbalsts Covid-19 seku mazināšanai arī Latvijā, jo varēsim izmantot gandrīz 800 miljonus eiro no Eiropas Savienības budžeta gan veselības aprūpes, gan ekonomikas atbalstam. Veselības nozarē par ES līdzekļiem varēs iepirkt reaģentus vīrusa noteikšanai, sejas maskas, plaušu ventilēšanas aparātus. Savukārt, lai stimulētu ekonomiku, ES līdzekļi tiks piešķirti krīzes skartajiem uzņēmumiem garantiju un grantu veidā. Tas palīdzēs krīzi pārvarēt, saglabājot darbavietas.
Patiesi ceru, ka kopīgiem spēkiem spēsim mazināt Covid-19 pandēmijas radītās krīzes negatīvo ietekmi uz Eiropu un tās iedzīvotājiem.

Inese VAIDERE
Inese VAIDERE

Vietnē “EP Newshub”

Šodien #EPlenary Angela Merkele prezentē Vācijas 🇩🇪 prezidentūras @EU2020DE prioritātes. Kanclere uzsver, ka Vācija ir gatava solidaritātei Eiropā 🇪🇺 Plenārsēdē ievērojam sociālo distancēšanos un visi - ar sejas maskām 😷. https://t.co/tyvFK9RPMN 

Esmu pagodināta kļūt par Eiropas🇪🇺 Enerģētikas foruma finanšu direktori, kas man ļaus pārvaldīt tā budžetu un veidot ES enerģētikas politiku. Ik gadu @EEF_EnergyForum organizē vairākus desmitus pasākumu, kuros tiek apspriesti Latvijai🇱🇻 būtiski jautājumi. https://t.co/8wuil27pBK 

Kontakti

Bruxelles

Strasbourg