Nicolas ESTGEN : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 14-08-1979 / 13-04-1980 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru
  • 14-04-1980 / 23-07-1984 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 14-08-1979 / 23-07-1984 : Parti chrétien social (il-Lussemburgu)

Viċi President 

  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Parlament Ewropew
  • 20-01-1982 / 23-07-1984 : Bureau

Viċi President 

  • 12-03-1980 / 12-10-1980 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Grecja-KEE

Membri 

  • 28-09-1979 / 17-06-1980 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 25-10-1979 / 11-03-1980 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Grecja-KEE
  • 15-04-1980 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kumitat ta’ nkjesta fis-sitwazzjoni tan-nisa fl-Ewropa