Veuillez remplir ce champ
Miroslav ČÍŽ Miroslav ČÍŽ
Miroslav ČÍŽ

Grupo da Aliança Progressista dos Socialistas e Democratas no Parlamento Europeu

Membro

Eslováquia - SMER-Sociálna demokracia (Eslováquia)

Data de nascimento : , Bratislava

Página inicial Miroslav ČÍŽ

Membro

INTA
Comissão do Comércio Internacional
DCAR
Delegação à Comissão Parlamentar CARIFORUM-UE
D-RU
Delegação à Comissão Parlamentar de Cooperação UE-Rússia

Membro suplente

AGRI
Comissão da Agricultura e do Desenvolvimento Rural
AFCO
Comissão dos Assuntos Constitucionais
D-CN
Delegação para as Relações com a República Popular da China

Últimas atividades

Atribuição de faixas horárias nos aeroportos da Comunidade: normas comuns SK

26-03-2020
Declarações de voto escritas

Súhlasil som s návrhom Európskej komisie, ktorý je zameraný na pomoc aerolíniám. Vďaka tomuto návrhu nebudú letecké spoločnosti dočasne nútené využívať pridelené prevádzkové intervaly (tzv. sloty) bez rizika ich straty na ďalšie obdobie. To zamedzí tlaku na prevádzkovanie takmer alebo úplne prázdnych letov, čo bude mať pozitívny hospodársky ale aj environmentálny dopad.

Medidas específicas para mobilizar investimentos nos sistemas de saúde dos Estados-Membros e em outros setores das suas economias em resposta ao surto de COVID-19 [Iniciativa de Investimento Resposta ao Coronavírus] SK

26-03-2020
Declarações de voto escritas

Teším sa, že táto iniciatíva bola schválená veľkou väčšinou. Vďaka nej bolo presmerovaných 37 miliárd eur z fondov EÚ na podporu systémov zdravotnej starostlivosti, malých a stredných podnikov, pracovných trhov a hospodárstva. Slovensko by aktuálne mohlo očakávať z tejto čiastky pomoc až vo výške 2,5 miliardy eur. Myslím, že to je zásadný príspevok a pre nás mimoriadne potrebný. Iste registrujete problémy našej vlády pri získavaní pôžičiek na riešenie najväčších problémov. Všetky prijaté iniciatívy sú správne, určite nie sú posledné, čo však neznamená, že nemali prísť skôr.

Assistência financeira aos Estados-Membros e aos países candidatos à adesão à União muito afetados por uma forte emergência de saúde pública SK

26-03-2020
Declarações de voto escritas

Vďaka tejto iniciatíve sa rozšírila pôsobnosť Fondu solidarity EÚ, ktorý pôvodne vznikol na podporu regiónov postihnutých veľkými prírodnými katastrofami, na krízové situácie v oblasti verejného zdravia. Členské štáty postihnuté novým koronavírusom budú môcť požiadať o finančnú pomoc z celkového balíka, ktorý na tento rok predstavuje sumu 800 miliónov eur. Zoznam oprávnených operácií tak bude zahŕňať aj podporu v prípade závažného ohrozenia verejného zdravia - vrátane lekárskej pomoci - a opatrenia zamerané na prevenciu, monitorovanie alebo kontrolu šírenia chorôb.

Contacto

Bruxelles

Strasbourg

Endereço postal

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 11G154
    1047 Bruxelles