Sven MIKSER : a 9-a legislatură 

Grupuri politice 

  • 02-07-2019 ... : Grupul Alianței Progresiste a Socialiștilor si Democraților din Parlamentul European - Membru

Partide naţionale 

  • 02-07-2019 ... : Sotsiaaldemokraatlik Erakond (Estonia)

Vicepreședinte 

  • 26-09-2019 ... : Delegația pentru relațiile cu Adunarea Parlamentară a NATO

Membru 

  • 02-07-2019 / 18-09-2019 : Delegația la Adunarea Parlamentară Euronest
  • 02-07-2019 / 25-09-2019 : Delegația pentru relațiile cu Adunarea Parlamentară a NATO
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru afaceri externe
  • 02-07-2019 ... : Subcomisia pentru securitate și apărare

Membru supleant 

  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru piața internă și protecția consumatorilor
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru petiții
  • 02-07-2019 ... : Delegația la Comisia parlamentară de asociere UE-Ucraina
  • 19-09-2019 ... : Delegația la Adunarea Parlamentară Euronest

Contact