Dan-Ștefan MOTREANU Dan-Ștefan MOTREANU
Dan-Ștefan MOTREANU

Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat)

Membru

România - Partidul Național Liberal (România)

Data nașterii : , Orastie

a 9-a legislatură Dan-Ștefan MOTREANU

Grupuri politice

  • 02-07-2019 ... : Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat) - Membru

Partide naționale

  • 02-07-2019 ... : Partidul Național Liberal (România)

Vicepreședinte

  • 18-02-2020 ... : Comisia pentru mediu, sănătate publică și siguranță alimentară

Membru

  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru piața internă și protecția consumatorilor
  • 02-07-2019 ... : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Chile
  • 02-07-2019 ... : Delegația la Adunarea Parlamentară Euro-Latinoamericană
  • 28-11-2019 / 17-02-2020 : Comisia pentru mediu, sănătate publică și siguranță alimentară
  • 19-06-2020 ... : Comisia de anchetă privind protecția animalelor în timpul transportului

Membru supleant

  • 02-07-2019 / 17-12-2019 : Comisia pentru cultură și educație
  • 02-07-2019 ... : Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
  • 02-07-2019 ... : Delegația pentru relațiile cu Japonia

Contact

Bruxelles

Strasbourg