Nigel FARAGE Nigel FARAGE
Nigel FARAGE
Regatul Unit

Data nașterii : , Farnborough

a cincea legislatură Nigel FARAGE

Grupuri politice

  • 20-07-1999 / 10-12-2001 : Grupul pentru Europa democrațiilor și a diferențelor - Membru al Biroului
  • 11-12-2001 / 19-07-2004 : Grupul pentru Europa democrațiilor și a diferențelor - Membru al Biroului

Partide naționale

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : UK Independence Party (Regatul Unit)

Membru

  • 21-07-1999 / 02-02-2000 : Comisia pentru afaceri economice și monetare
  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Comisia pentru pescuit
  • 28-09-1999 / 14-01-2002 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Malta
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Comisia pentru pescuit
  • 07-02-2002 / 30-04-2004 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Malta

Membru supleant

  • 02-02-2000 / 14-01-2002 : Comisia pentru afaceri economice și monetare

all-activities

Contribuțiile la dezbaterile în plen

Discursurile susținute în cadrul ședințelor plenare și declarațiile scrise referitoare la dezbaterile în plen. Articolul 204 și articolul 171 alineatul (11)

Întrebări parlamentare

Întrebările cu solicitare de răspuns oral pot fi depuse de o comisie, de un grup politic sau de cel puțin 5 % dintre deputații care alcătuiesc Parlamentul. Destinatarii sunt celelalte instituții ale UE. Conferința președinților decide dacă, și în ce ordine, întrebările sunt incluse în proiectul final de ordine de zi a unei ședințe. Articolul 128