Veuillez remplir ce champ
Radka MAXOVÁ Radka MAXOVÁ
Radka MAXOVÁ

skupina Renew Europe

Članica

Češka - ANO 2011 (Češka)

Datum rojstva : , Pardubice

Domov Radka MAXOVÁ

Članica

EMPL
Odbor za zaposlovanje in socialne zadeve
DACP
Delegacija pri skupni parlamentarni skupščini AKP-EU

Namestnica

CULT
Odbor za kulturo in izobraževanje
FEMM
Odbor za pravice žensk in enakost spolov
D-RU
Delegacija pri odboru za parlamentarno sodelovanje EU-Rusija

Nedavne dejavnosti

Skupna pravila dodeljevanja slotov na letališčih Skupnosti CS

26-03-2020
Pisne obrazložitve glasovanja

. – Rozhodla jsem se podpořit návrh Evropské komise, který se zabývá přidělováním letištních časů na letištích. Podle pravidel pro přidělování letištních časů na letištích v EU musí letečtí dopravci využívat alespoň 80 % svých přidělených letištních časů, aby o ně v dalším roce nepřišli. To za současné situace v souvislosti s koronavirem vedlo k provozování letů s poloprázdnými letadly, což je špatné jak z ekonomického, tak ekologického hlediska. Proto jsem se rozhodla podpořit návrh Evropská komise, aby letecké společnosti od této povinnosti byly dočasně osvobozeny, aniž by ztratily svá práva. Je třeba teď dopravnímu sektoru, který je těžce zasažen, pomáhat, ne ho zatěžovat byrokracií.

Posebni ukrepi za mobilizacijo naložb v zdravstvenih sistemih držav članic in v drugih sektorjih njihovih gospodarstev v odziv na izbruh COVID-19 (Naložbena pobuda v odziv na koronavirus) CS

26-03-2020
Pisne obrazložitve glasovanja

. – Naše hospodářství a zdravotnictví je pod nevídaným tlakem, a proto jsem během prvního mimořádného plenárního zasedání hlasovala pro „Investiční iniciativu pro reakci na koronavirus“, která členským státům poskytne 37 miliard EUR z Fondu soudržnosti na pomoc při řešení dopadů krize COVID-19. Jedním z hlavních cílů iniciativy je podpora malých a středních podniků poskytováním likvidity, což pomůže zachovat pracovní místa. Iniciativa také pomůže posílit investice do produktů a služeb, které to teď potřebují, jako například zdravotnické služby. Je třeba co nejvíce zamezit negativním dopadům krize na zdravotnictví a ekonomiku a jsem proto ráda, že jsme schopni v tomto ohledu reagovat rychle.

Finančna pomoč državam članicam in državam, ki se pogajajo o pristopu k Uniji, na katere močno vplivajo izredne razmere večjih razsežnosti v javnem zdravju CS

26-03-2020
Pisne obrazložitve glasovanja

. – Jsem toho názoru, že v případě závažných mimořádných událostí v oblasti veřejného zdraví, jako je ta současná, by Unie měla prokázat svou solidaritu s členskými státy a se státy, které v současné době jednají o přistoupení k Unii. Hlasovala jsem proto pro umožnění využívání Fondu solidarity Evropské unie, který byl do této doby omezen na pomoc při přírodních katastrofách, na pomoc v případě závažných mimořádných událostí v oblasti veřejného zdraví. To umožní poskytování finanční pomoci postiženým států, abychom tak pomohli jejich občanům, přispěli k rychlému návratu k běžnému životu a omezili šíření koronaviru.

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg

Poštni naslov

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Willy Brandt 07M021
    1047 Bruxelles