Veuillez remplir ce champ
Maxime François GREMETZ Maxime François GREMETZ
Maxime François GREMETZ
Frankrike

Född : , Canchy

1:a valperioden Maxime François GREMETZ

Politiska grupper

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Gruppen kommunister och deras samarbetspartner - Ledamot

Nationella partier

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Parti communiste français (Frankrike)

Ledamot

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Utskottet för externa ekonomiska förbindelser
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegationen för förbindelserna med Latinamerika