Maxime François GREMETZ Maxime François GREMETZ
Maxime François GREMETZ
Frankrike

Född : , Canchy

2:a valperioden Maxime François GREMETZ

Politiska grupper

  • 24-07-1984 / 29-04-1986 : Gruppen kommunister och deras samarbetspartner - Ledamot

Nationella partier

  • 24-07-1984 / 29-04-1986 : Parti communiste français (Frankrike)

Ledamot

  • 26-07-1984 / 29-04-1986 : Utskottet för rättsliga frågor och medborgarrätt
  • 18-04-1986 / 29-04-1986 : Utskottet för energi, forskning och teknik

Suppleant

  • 26-07-1984 / 29-04-1986 : Utskottet för politiska frågor