Mazaly AGUILAR Mazaly AGUILAR
Mazaly AGUILAR

Gruppen Europeiska konservativa och reformister

Ledamot

Spanien - VOX (Spanien)

Född : , Cuenca

9:e valperioden Mazaly AGUILAR

Politiska grupper

  • 02-07-2019 / 03-03-2020 : Gruppen Europeiska konservativa och reformister - Ledamot av presidiet
  • 04-03-2020 ... : Gruppen Europeiska konservativa och reformister - Ledamot

Nationella partier

  • 02-07-2019 ... : VOX (Spanien)

Vice ordförande

  • 23-07-2019 ... : Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling

Ledamot

  • 02-07-2019 / 22-07-2019 : Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling

Suppleant

  • 02-07-2019 ... : Utskottet för internationell handel
  • 02-07-2019 ... : Underutskottet för säkerhet och försvar
  • 02-07-2019 ... : Delegationen för förbindelserna med Förenta staterna
  • 02-07-2019 ... : Delegationen för förbindelserna med Natos parlamentariska församling

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg