Veuillez remplir ce champ
Julio AÑOVEROS TRIAS de BES Julio AÑOVEROS TRIAS de BES
Julio AÑOVEROS TRIAS de BES
Spanien

Född : , Barcelona

4:e valperioden Julio AÑOVEROS TRIAS de BES

Politiska grupper

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot

Nationella partier

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Spanien)

Ledamot

  • 21-07-1994 / 21-06-1996 : Utskottet för utveckling och samarbete
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen för förbindelser med Tjeckien, Slovakien och Slovenien
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegationen till det blandade parlamentariska utskottet EU-Tjeckien
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegationen till det blandade parlamentariska utskottet EU-Slovakien
  • 21-06-1996 / 15-01-1997 : Utskottet för kultur, ungdomsfrågor, utbildning och media
  • 21-06-1996 / 15-01-1997 : Delegationen för förbindelserna med Israel
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Utskottet för kultur, ungdomsfrågor, utbildning och media
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegationen till det blandade parlamentariska utskottet EU-Tjeckien

Suppleant

  • 21-07-1994 / 18-01-1996 : Utskottet för regionalpolitik
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Utskottet för rättsliga frågor och medborgarrätt
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Utskottet för rättsliga frågor och medborgarrätt