Michael GAHLER Michael GAHLER
Michael GAHLER

Group of the European People's Party (Christian Democrats)

Ledamot

Tyskland - Christlich Demokratische Union Deutschlands (Tyskland)

Född : , Frankfurt/Main

4:e valperioden Michael GAHLER

Politiska grupper

  • 23-04-1999 / 19-07-1999 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot

Nationella partier

  • 23-04-1999 / 19-07-1999 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Tyskland)

Ledamot

  • 07-05-1998 / 19-07-1999 : Utskottet för arbetsordningen, valprövning och ledamöters immunitet

Suppleant

  • 07-05-1988 / 19-07-1999 : Utskottet för rättsliga frågor och medborgarrätt

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg