Aktuality 

Featured 

Tento týden v Parlamentu - ilustrace        

Evropské záležitosti 
 

Poslanci hlasují ve výborech o brexitu, volném obchodu s Vietnamem i nezákonném obchodu s domácími mazlíčky. S generálním tajemníkem NATO Stoltenbergem proberou poslední vývoj.

Zavedení univerzální nabíječky        

Ekonomika 
 

Univerzální nabíječka pro všechna mobilní zařízení by podle poslanců usnadnila spotřebitelům život a také omezila elektronický odpad. Chtějí prosadit její rychlé zavedení.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Kruté množírny a nezákonný obchod s domácími mazlíčky jsou v Evropě smutnou skutečností i lukrativním byznysem. P… https://t.co/etyPn7TLdf

Další články: 

Intro: top story Brexit ©AP Images/ European Union-EP        
Priorita 

Priorita 
Brexit 

Evropské záležitosti 
 

Spojené království vyjednává své vystoupení z EU. Přinášíme aktualizace o postupu jednání a jakou roli a stanoviska zaujímá Evropský parlament.

Future of Europe -Top Story and Banner ©AP Images/European Union-EP        
Priorita 

Priorita 
Budoucnost Evropy 

Evropské záležitosti 
 

V jaké Evropě budeme žít za několik let? Parlament chce Evropanům zajistit lepší budoucnost iniciativami od obrany po hospodářství.

ilustrace k tématu rozdíly v odměňování mužů a žen        

Společnost 
 

Pracující ženy vydělávají v EU v průměru o 16 % za hodinu méně než muži. Přečtěte si, jak se tento rozdíl v odměňování vypočítává a co k němu vede.

modré a červené písmená EU2020HR v štyroch riadkoch        

Evropské záležitosti 
 

Chorvatsko převzalo předsednictví Rady od Finska. Šestiměsíční koordinace se ujímá vůbec poprvé od svého vstupu do EU. Jaké má priority a jak je hodnotí europoslanci z Chorvatska?

video o aktivitách kanceláří Parlamentu po Evropě        

Evropské záležitosti 
 

Evropský parlament není jen ve Štrasburku, Bruselu či Lucemburku. Má svoji kancelář také v Praze a organizuje různé akce v Česku.

Irský Galway a Chorvatská  Rijeka: ilustrativní foto        

Jedno se nachází na pobřeží Atlantického oceánu, druhé na Jadranu. Kromě přímořské lokality tato dvě města spojuje titul hlavních měst evropské kultury pro rok 2020.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům