Aktuality 

Featured 

dítě kreslící na stěnu        

Práva dětí - třicet let úmluvy OSN 

Svět 
 

20. listopadu organizuje Evropský parlament konferenci na vysoké úrovni u příležitosti třicátého výročí Úmluvy OSN o právech dítěte.

Co je plenární zasedání a jak probíhá?        

Evropské záležitosti 
 

Plenární zasedání jsou vyvrcholením práce, která se připravuje ve výborech a v politických skupinách. Jak to pak během takové nabité plenárky vypadá?

Sdílet tuto stránku na Twitter

Tento týden je vyhrazen jednáním politických skupin EP. Jsou základem fungování Parlamentu. Zjistíte víc ve VIDEU ⤵ https://t.co/ZRvWVPClpq

Další články: 

Logo veřejného zástupce práv EU        

Evropské záležitosti 
 

Koncem roku budou poslanci hlasovat o tom, kdo z pěti navrhovaných kandidátů bude novým evropským ombudsmanem nebo ombudsmankou.

Portréty kandidátů na komisaře: Olivér Várhelyi HU, Thierry Breton FR, Adina Vălean RO.        

Evropské záležitosti 
 

Kandidáti do Komise z Maďarska - Olivér Várhelyi, Rumunska - Adina-Ioana Vălean a Francie - Thierry Breton předstoupí před parlamentní výbory ve čtvrtek 14. listopadu.

infografika: podíl vývozu EU v celosvětovém obchodu        

Ekonomika 
 

Evropa čile obchoduje s celým světem. Jaká je bilance vývozu, dovozu a kolik pracovních míst v EU je na mezinárodní obchod vázáno zjistíte v infografice.

Sloup s vlajkami EU a UK, které ukazují každá opačným směrem        

Evropské záležitosti 
 

Jednání o podobě brexitu se vedou od 29. března 2017, kdy Spojené království oficiálně oznámilo svůj záměr vystoupit z Evropské unie. Shrnujeme poslední vývoj.

Arrival at Schiphol airport of human rights defenders Andrei Sakharov and his wife Jelena Bonner for the presentation of the honorary doctorate in law at the University of Groningen (NL), 15 June 1989 ©Wikimedia Commons/Rob C. Croes/ANEFO        
Priorita 

Priorita 
Sacharovova cena 2019 

Evropské záležitosti 
 

Ilham Tohti, obhájce práv ujgurské menšiny v Číně, je laureátem lidskoprávní ceny Evropského parlamentu.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům