Aktuality 

Featured 

cover picture for Covid19 timeline of EU actions        

Společnost 
 

Co udělala EU, aby chránila Evropany před šířením koronaviru a následky pandemie? Naše časová osa shrnuje opatření krok po kroku.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Bezpečné cestování v době koronaviru? Zvlášt pokud se chystáte do zahraničí, myslete na několik základních pravidel… https://t.co/8yTLVLUIH4

Nejnovější tiskové zprávy 

Nejnovější videa 

       

Další články: 

Vývoj žádostí o azyl v EU od 2011: Interaktivní infografika        

Společnost 
 

Příliv migrantů, který Evropa zaznamenala v letech 2015 - 2016 opadnul. Jak se od té doby vyvíjí počet uprchlíků a žádostí o azyl zjistíte v naší infografice.

Workers at work in a big factory ©Photocreo Bednarek/AdobeStock        

Ekonomika 
 

Masivní finanční injekce díky rozpočtu EU má dostat lidi a podniky z hluboké hospodářské recese po koronaviru. Jak bude podpora nastavena a odkud peníze půjdou?

cover picture for road safety infographic        

Společnost 
 

Evropské silnice jsou jedny z nejbezpečnějších: Jak ve srovnání s EU vychází Česko? Jsou oběťmi spíše muži nebo ženy? Tato a další statistická čísla zjistíte v naší infografice.

obchodní dohody EU - mapa        

Svět 
 

Evropská unie má se svými obchodními partnery řadu dohod. Každou z nich musí schválit Evropský parlament. Přečtěte si, jaké dohody EU vyjednala a na jakých nyní pracuje.

Ja se připravit na obnovu cestování        

Společnost 
 

Pokud se v létě chystáte cestovat, přečtěte si pár tipů, jak si to i v časech koronaviru užít bez zbytečných komplikací.

Kvíz o rozpočtu - kolážová ilustrace        

Ekonomika 
 

Z evropského rozpočtu se financují projekty, které jsou vidět v každodenním životě milionů Evropanů. Co o rozpočtu víte? Zkuste si náš kvíz.

Kvíz o EU        

Evropské záležitosti 
 

Jak jste na tom se znalostmi o Evropské unii? Otestujte se v našem kvízu - výsledky uvidíte hned.

Deset kroků, které EU podniká v boji proti koronaviru.        

Evropské záležitosti 
 

Rychlá a důrazná řešení prosazovali poslanci k mírnění dopadů pandemie na běžné lidi, firmy, ekonomiku i životní prostředí. První půl rok 2020 ovšem nebyl jenom covid-19. Shrnujeme to hlavní

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům