Aktualitātes 

Featured 

Fotoattēls: Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un Saharova balvas laureāts Lorāns Salehs (Lorent Saleh) atklāj ‘’Saharova brīvības aleju’’ Briselē.        

ES lietas 
 

Atzīmējot Starptautisko cilvēktiesību dienu, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un Saharova balvas laureāts Lorāns Salehs atklāja ‘’Saharova brīvības aleju’’ Briselē.

Foto: Eiropas Ombuds izmeklē administratīvas kļūdas Eiropas Savienības institūciju, struktūru, biroju un aģentūru darbā.        

ES lietas 
 

Deputāti izvēlēsies vienu no pieciem kandidātiem, kuri pretendē kļūt par Eiropas ombudu uz Eiropas Parlamenta pilnvaru laiku.

Skatīt arī: 

Arrival at Schiphol airport of human rights defenders Andrei Sakharov and his wife Jelena Bonner for the presentation of the honorary doctorate in law at the University of Groningen (NL), 15 June 1989 ©Wikimedia Commons/Rob C. Croes/ANEFO        
Prioritāte 

Prioritāte 
2019. gada Saharova balva 

ES lietas 
 

Ilhams Tohti kļūst par 2019. gada Eiropas Parlamenta Saharova balvas par domas brīvību laureātu. Plašāk par balvas ieguvēju un apbalvošanas ceremoniju lasiet mūsu tematiskajā sadaļā.

NEW Banner disinformation priority        
Prioritāte 

Prioritāte 
Kā cīnīties ar dezinformāciju 

ES lietas 
 

Kādi pasākumi tiek veikti ES līmenī dezinformācijas apkarošanai? Aicinām iepazīties ar rakstu un video apkopojumu par dezinformācijas fenomenu Eiropā un pret ES vērstu dezinformāciju.

Fotoattēls: Eiropas Savienības Pamattiesību harta.        

Sabiedrība 
 

ES Pamattiesību harta 2019. gada 1. decembrī svin 10. gadadienu. Hartā ir izklāstītas pilsoņu tiesības un brīvības. Atzīmējot šo dienu, aicinām iepazīties ar svarīgākiem faktiem.

Fotoattēls: Venēciju nesen piemeklēja plūdi, kuros ūdens sasniedza augstāko līmeni vairāk nekā 50 gadu laikā. ©123RF / Eiropas Savienība - EP.        

ES 2020.gadā būs jāpārskata savi ilgtermiņa mērķi klimata jomā. Parlaments vēlas plašāku vērienu, bet vai valstis spēs vienoties par mērķiem un līdz 2050.gadam sasniegt klimata neitralitāti?

Video: 2019. gada LUX Kino balvu saņem filma “God Exists, Her Name Is Petrunya”        

ES lietas 
 

Filma “God Exists, Her Name Is Petrunya” ieguva 2019. gada LUX Kino balvu. Intervijā ar režisori Teonu Mitevsku apspriedām viņas stāsta spēku par “sievieti, kura izaicina sistēmu un uzvar”.

Fotoattēls: Eiropas Eiropas Parlaments 27. novembrī  apstprināja Urzulas fon der Leienas
 vadīto komisāru
 komandu.        

Pēc ierosināto kandidātu novērtējuma, deputāti 27. novembrī balsojot apstiprināja Urzulas fon der Leieinas vadīto Eiropas Komisiju, lai tā varētu oficiāli uzsākt darbu 1. decembrī.

Infografika: Jaunā Eiropas Komisija.        

ES lietas 
 

Jaunievēlētās Eiropas Komisijas sastāvā ir vairāk sievietes nekā jebkurā iepriekšējā komisijā, un komisāriem ir bagāta politiskā pieredze. Vairāk informācijas - mūsu infografikā.

E-pasta paziņojums 

Pierakstīties informācijas saņemšanai par jūsu izvēlētiem tematiem