ANO Konvencijas par Bērna tiesībām 30. gadskārta 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

20. novembrī Eiropas Parlaments organizē augsta līmeņa konferenci, lai atzīmētu Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par Bērna tiesībām 30. gadadienu.

Pirms 30 gadiem pieņemta ANO Konvencija par Bērna tiesībām.  

Paredzēts, ka konferences dalībnieki atskatīsies uz sasniegto progresu bērnu tiesību jomā, paveikto konvencijas darbības laikā, kā arī izvērtēs izaicinājumus, ar kuriem saskaras jaunā paaudze globālajā un digitālajā pasaulē.

Konferences atklāšanas sesijā uzstāsies ar runu Viņa Majestāte Beļģijas karaliene, kura ieņem UNICEF goda prezidentes amatu Beļģijā, un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Konference godinās arī Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās Asamblejas ‘’Bērnu tiesību deklarācijas’’ 60. gadadienu.

Konferences delegāti apspriedīs bērnu tiesības dzīvot un attīstīties un bērnu tiesības sapņot.


Bērna tiesību aizsardzība un veicināšana

Eiropas Parlaments ir apņēmies aizsargāt un veicināt bērnu tiesības ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē.Konvencija par Bērna tiesībām

Konvencijas par Bērna tiesībām (KBT) mērķis ir nodrošināt bērnu tiesību īstenošanu visā pasaulē. Tas nodrošina, ka ES un tās dalībvalstis uzlabojušas normatīvo regulējumu, politikas virzienus un darbības, lai aizsargātu un veicinātu bērnu tiesības neatkarīgi no viņu valstspiederības vai uzturēšanās statusa.

20. novembrī Eiropas Parlaments organizēs augsta līmeņa konferenci, lai atzīmētu ANO Konvencijas par Bērna tiesībām 30. gadadienu.  

Augsta līmeņa konference

KAD: Trešdien, 20. novembrī, pulksten 14:30-18:30 (pēc Centrāleiropas laika).

Darbakārtības projekts.

Seko līdzi konferencei tiešraidē.