Nagłówki 

Featured 

       

Społeczeństwo 
 

UE podejmuje wiele działań w walce z pandemią koronawirusa i jej skutkami. Przedstawiamy je na naszej podzielonej tematycznie osi czasu.

Najnowsze materiały wideo 

       

Zobacz również: 

Pracownicy w dużej fabryce
©Photocreo Bednarek/AdobeStock        

Gospodarka 
 

UE przygotowuje ogromne inwestycje, aby wesprzeć obywateli i przedsiębiorstwa, ponieważ Europa walczy z głęboką recesją gospodarczą przez wybuch koronawirusa

Tablica z odwołanymi lotami ©Synthex/Adobe Stock        

Społeczeństwo 
 

Lot odwołany z powodu Covid-19? Nie chcesz lub nie możesz podróżować? Dowiedz się o Twoich prawach pasażera w UE w tych nietypowych czasach.

Parlament Europejski chce ambitnego budżetu UE, który sfinansuje powrót do normalności oraz pomoże zbudować zieloną Europę bez obciążania podatników czy przyszłych pokoleń. Ale w jaki sposób? Dzięki dodatkowym grupom dochodów zwanych "zasoby własne".        

Aby sfinansować plan odbudowy po pandemii Covid-19 i inwestować w przyszłość Europy, Parlament apeluje o nowe źródła finansowania w następnym budżecie UE. Dowiedz się więcej w naszym filmie.

A photo of a radiology. Photo by Owen Beard on Unsplash        

Społeczeństwo 
 

UE przyczynia się do poprawy zdrowia publicznego poprzez finansowanie inicjatyw i ustanawianie prawa w takich obszarach jak żywność, choroby, czyste powietrze oraz wiele innych.

Climate Change illustration image. Photo by Ezra Comeau-Jeffrey on Unsplash        

Społeczeństwo 
 

Zwalczanie zmiany klimatu jest kluczową kwestią dla Parlamentu Europejskiego. Zapoznaj się z działaniami UE i Parlamentu w tej dziedzinie.

Powiadomienie mailem 

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię tematach