Nagłówki 

Featured 

       

Społeczeństwo 
 

Przeczytaj, kogo w tym roku nominowano do Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli przyznawanej przez Parlament Europejski.

Udostępnij tę stronę Twitter

🏭➡️💚 Jeśli UE ma się stać neutralna klimatycznie do 2050 r., musi przejść z paliw kopalnych na zrównoważoną energię… https://t.co/CMdLsSucQ8

Najnowsze materiały wideo 

Zobacz również: 

Parlament Europejski chce ambitnego budżetu UE, który sfinansuje powrót do normalności oraz pomoże zbudować zieloną Europę bez obciążania podatników czy przyszłych pokoleń. Ale w jaki sposób? Dzięki dodatkowym grupom dochodów zwanych "zasoby własne".        

Aby sfinansować plan odbudowy po pandemii Covid-19 i inwestować w przyszłość Europy, Parlament apeluje o nowe źródła finansowania w następnym budżecie UE. Dowiedz się więcej w naszym filmie.

Europosłowie będą debatować nad pierwszym orędziem o stanie UE Przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen i zaproponują zmiany dotyczące unijnego mechanizmu ochrony ludności. Ponadto ponownie wezwą do zwiększenia dochodów UE, nie obciążając przy tym podatników. Te i wiele innych tematów zaplanowano na przyszły tydzień w Brukseli.        

Na wrześniowej sesji plenarnej posłowie dokonają przeglądu stanu UE z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i przyjmą stanowisko w sprawie źródeł dochodów budżetu UE.

cover picture for Covid19 timeline of EU actions        

Społeczeństwo 
 

UE podejmuje wiele działań w walce z pandemią koronawirusa i jej skutkami. Przedstawiamy je na naszej podzielonej tematycznie osi czasu.

Powiadomienie mailem 

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię tematach