Nagłówki 

Featured 

Udostępnij tę stronę Twitter

Posłowie wybrali przewodniczących i wiceprzewodniczących 3⃣ nowych komisji specjalnych, 1⃣ podkomisji i 1⃣ komisji… https://t.co/xxWLYtoWv7

Najnowsze materiały wideo 

       

Zobacz również: 

Ilustracja brexitu: połączone flagi Wielkiej Brytanii i UE nałożone na zdjęcie Londynu        

Sprawy UE 
 

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE to nie koniec wzajemnych relacji. Trwają rozmowy o przyszłej współpracy w wielu obszarach - od handlu po walkę z przestępczością.

Jewher Ilham odbiera Nagrodę im. Sacharowa 2019 w imieniu swojego ojca Ilhama Tohtiego.        

Społeczeństwo 
 

Przeczytaj, kogo w tym roku nominowano do Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli przyznawanej przez Parlament Europejski.

Parlament Europejski chce ambitnego budżetu UE, który sfinansuje powrót do normalności oraz pomoże zbudować zieloną Europę bez obciążania podatników czy przyszłych pokoleń. Ale w jaki sposób? Dzięki dodatkowym grupom dochodów zwanych "zasoby własne".        

Aby sfinansować plan odbudowy po pandemii Covid-19 i inwestować w przyszłość Europy, Parlament apeluje o nowe źródła finansowania w następnym budżecie UE. Dowiedz się więcej w naszym filmie.

Europosłowie będą debatować nad pierwszym orędziem o stanie UE Przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen i zaproponują zmiany dotyczące unijnego mechanizmu ochrony ludności. Ponadto ponownie wezwą do zwiększenia dochodów UE, nie obciążając przy tym podatników. Te i wiele innych tematów zaplanowano na przyszły tydzień w Brukseli.        

Na wrześniowej sesji plenarnej posłowie dokonają przeglądu stanu UE z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i przyjmą stanowisko w sprawie źródeł dochodów budżetu UE.

Powiadomienie mailem 

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię tematach