Nagłówki 

Featured 

Stosunki Unia Europejska-Turcja: Możliwe scenariusze rozwoju        

Obawy na temat przestrzegania podstawowych praw człowieka i akcji wojskowej w Syrii sprawiają, że UE na nowo analizuje swoje stosunki z Turcją. Jaki jest ich status? Co proponują posłowie?

© European Union 2019 -EP        

Świat 
 

Parlament Europejski organizuje konferencję na wysokim szczeblu 20 listopada z okazji 30-tej rocznicy Konwencji o prawach dziecka.

Zobacz również: 

Co to jest sesja plenarna i na czym ona polega?        

Sprawy UE 
 

Sesja plenarna jest zwieńczeniem prac posłów do PE, ale jak dokładnie przebiega? Obejrzyj nasz filmik i dowiedz się więcej o debatach i głosowaniach podczas posiedzeń plenarnych.

Landscape of meadow field with the changing environment        

Społeczeństwo 
 

Najważniejsze fakty i dane statystyczne dotyczące zmiany klimatu w Europie: skutki regionalne, najwięksi emitenci, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych itd.

EMBARGO IF IS THE ONE: ____________ is the winner of the 2019 Sakharov Prize for Freedom of Thought.        

Sprawy UE 
 

Ilham Tohti, ujgurski ekonomista walczący o prawa mniejszości ujgurskiej w Chinach, został laureatem Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli 2019 przyznawanej przez Parlament Europejski.

MEP Monika Hohlmeier        

Gospodarka 
 

Budżet UE na 2020 r. powinien zawierać większe dofinansowanie dla działań klimatycznych i inwestycji w zrównoważone technologie, mówi sprawozdawczyni PE ds. budżetu Monika Hohlmeier.

Powiadomienie mailem 

Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o interesujących Cię tematach