Aktuality 

Featured 

       

Hospodárstvo 
 

Online platformy tvoria samostatné a rýchlorastúce odvetvie našej ekonomiky. Nové európske pravidlá by mali pomôcť spotrebiteľom i podnikateľom. Ako si ich predstavuje Európsky parlament?

Zdieľať stránku na Twitter

V EÚ pracuje v lesnom hospodárstve pol milióna ľudí a v pridružených odvetviach ďalších 2,6 milióna. Na Slovensku j… https://t.co/8deoJKkOuj

Najnovšie videá 

Pozri aj: 

_        

Spoločnosť 
 

EÚ zmenila svoje pravidlá ohľadne ekologického poľnohospodárstva a biopotravín, ktoré by mali ešte viac zvýšiť ich kvalitu. Prinášame krátky prehľad faktov a požiadaviek na bio výrobu.

Intro: top story Brexit ©AP Images/ European Union-EP        
Priorita 

Priorita 
Brexit 

Záležitosti EÚ 
 

Spojené kráľovstvo odišlo z EÚ 31. januára 2020. Prečítajte si, čo bude nasledovať a akú úlohu to zohráva Európsky parlament.

Infographic showing examples of artificial intelligence use in everyday life        

Umelá inteligencia je na ceste stať sa hlavnou technológiou budúcnosti. Čo presne umelá inteligencia je a aké sú možnosti jej využitia? Viac v našom článku.

Koláž troch fotografií s finalistami Sacharovovej ceny: ženy kľačiaca pred vojakmi, žena, biskup        

Spoločnosť 
 

Do finále Sacharovovej ceny za slobodu myslenia sa tento rok dostali predstavitelia bieloruskej demokratickej opozície, ochrancovia prírody z Hondurasu a arcibiskup z irackého Mosulu.

tmavý dym z troch komínov        

Spoločnosť 
 

Prečítajte si, ako chce EÚ znížiť emisie uhlíka a ako chce dosiahnuť svoje ciele, ktoré si stanovila v rozličných oblastiach.

Oznámenie o správe 

Zaregistrujte sa, aby ste dostávali aktuálne správy o vašich obľúbených témach