Spoločnosť 

Produkty pre túto kategóriu 

rys sedí na skale        

Mnohým rastlinným a živočíšnym druhom čoraz viac hrozí vyhynutie. Môžu za to predovšetkým ľudia. Prečítajte si, prečo je biodiverzita taká dôležitá a ako ju môžeme zachovať.

Divá mačka        

Spoločnosť 
 

EÚ má jedny z najvyšších štandardov ochrany zvierat na svete. Prečítajte si viac o platnej legislatíve na ochranu hospodárskych, laboratórnych, divožijúcich a domácich zvierat.

infographic illustration        

Spoločnosť 
 

EÚ prijíma množstvo opatrení proti pandémii koronavírusu a jej hospodárskym a sociálnym dopadom. V našej časovej osi prinášame ich prehľad.

Cestovný ruch a doprava už niekoľko mesiacov trpia v dôsledku karantény, ale teraz niektorí turisti dúfajú, že si budú môcť spraviť letnú dovolenku. Parlament neustále vyzýva Komisiu, aby podporila odvetvie cestovného ruchu počas krízy spôsobenej ochorením COVID-19 prostredníctvom financovania, cieleného plánu a koordinácie EÚ.        

Spoločnosť 
 

Po dlhých mesiacoch obmedzení je tu čas, kedy bude možné zase cestovať. Ešte predtým, než sa rozhodnete, kam vyrazíte, si prečítajte rady, ako si cestovanie užiť bez komplikácií.

Pandémia ochorenia COVID-19 poukázala na dlhotrvajúci problém: nedostatok niektorých liekov v EÚ. Európsky parlament navrhuje sériu opatrení na ukončenie tohto rastúceho, ale zväčša tichého problému.        

Spoločnosť 
 

Prečo sa niektoré lieky môžu stať nedostatkovým tovarom? Čo nám ukázal koronavírus a ako chce Parlament predchádzať nedostatku liekov v budúcnosti? Odpovede v našom článku.