Live

fra den 19. til den 23. oktober 2020 / / Bruxelles

Mandag den 19. oktober 2020 - Fredag den 23. oktober 2020

Bruxelles

Mandag den 19. oktober 2020

Betænkninger

Decisions on the discharge

CONT

Budgetkontrol

Afstemningsliste : 

  [discharge]

Single votes

Single votes

Afstemningsliste : 

 

L-category vehicles

A9-0190/2020

GRAPINI

Indre Marked og Forbrugerbeskyttelse

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [***I]

EGF/ES/Galicia

A9-0192/2020

HAYER

Budget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [budget]

Tirsdag den 20. oktober 2020

Betænkninger

Final votes - Second voting session

Final votes - Second voting session

Afstemningsliste : 

 

Final votes - Third voting session

Final votes - Third voting session

Afstemningsliste : 

 

Common agricultural policy

A8-0199/2019

MÜLLER

Landbrug og Udvikling af Landdistrikter

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION/2 [***I]

CAP: Strategic Plans

A8-0200/2019

JAHR

Landbrug og Udvikling af Landdistrikter

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [***I]

NPT review process

A9-0020/2020

MIKSER

Udenrigsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

PESCO

A9-0165/2020

SIKORSKI

Udenrigsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

Moldova

A9-0166/2020

TUDORACHE

Udenrigsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

Belarus

A9-0167/2020

AUŠTREVIČIUS

Udenrigsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

DSA: fundamental rights issues

A9-0172/2020

PEETERS

Borgernes Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

AI: Intellectual property rights

A9-0176/2020

SÉJOURNÉ

Retsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

Digital Services Act

A9-0177/2020

WÖLKEN

Retsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

AI: Civil liability

A9-0178/2020

VOSS

Retsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

DSA: Single Market

A9-0181/2020

AGIUS SALIBA

Indre Marked og Forbrugerbeskyttelse

Afstemningsliste : 

 REVISED VERSION [init.]

AI: Ethical aspects

A9-0186/2020

GARCÍA DEL BLANCO

Retsudvalget

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION/2 [init.]

Discharge: EESC

A9-0188/2020

ZDECHOVSKÝ

Budgetkontrol

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [discharge]

Discharge: European Council and Council

A9-0189/2020

ZDECHOVSKÝ

Budgetkontrol

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [discharge]

Onsdag den 21. oktober 2020

Betænkninger

Agricultural products

A8-0198/2019

ANDRIEU

Landbrug og Udvikling af Landdistrikter

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [***I]

Deforestation

A9-0179/2020

BURKHARDT

Miljø, Folkesundhed og Fødevaresikkerhed

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION/3 [init.]

Euro area 2020

A9-0183/2020

DOBREV

Beskæftigelse og Sociale Anliggender

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

Euro area 2020

A9-0193/2020

SCHUSTER

Økonomi og Valuta

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

Forslag til beslutning

European education

B9-0338/2020

Afstemningsliste : 

 

Visa reciprocity

B9-0339/2020

Afstemningsliste : 

 

Torsdag den 22. oktober 2020

Betænkninger

Gender Equality

A9-0145/2020

URTASUN

Kvinders Rettigheder og Ligestilling

Afstemningsliste : 

 FINAL VERSION [init.]

Fredag den 23. oktober 2020

Kontakt

Prioriterede oplysninger og dokumenter