Suora lähetys

19. – 23. lokakuuta 2020 / / Bryssel

Maanantai 19. lokakuuta 2020 - Perjantai 23. lokakuuta 2020

Bryssel

Maanantai 19. lokakuuta 2020

Mietinnöt

Decisions on the discharge

CONT

Talousarvion valvonta

Äänestysluettelo : 

  [discharge]

Single votes

Single votes

Äänestysluettelo : 

 

L-category vehicles

A9-0190/2020

GRAPINI

Sisämarkkinat ja kuluttajansuoja

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [***I]

EGF/ES/Galicia

A9-0192/2020

HAYER

Budjetti

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [budget]

Tiistai 20. lokakuuta 2020

Mietinnöt

Final votes - Second voting session

Final votes - Second voting session

Äänestysluettelo : 

 

Final votes - Third voting session

Final votes - Third voting session

Äänestysluettelo : 

 

NPT review process

A9-0020/2020

MIKSER

Ulkoasiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

PESCO

A9-0165/2020

SIKORSKI

Ulkoasiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

Moldova

A9-0166/2020

TUDORACHE

Ulkoasiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

Belarus

A9-0167/2020

AUŠTREVIČIUS

Ulkoasiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

DSA: fundamental rights issues

A9-0172/2020

PEETERS

Kansalaisvapaudet sekä oikeus- ja sisäasiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

AI: Intellectual property rights

A9-0176/2020

SÉJOURNÉ

Oikeudelliset asiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

Digital Services Act

A9-0177/2020

WÖLKEN

Oikeudelliset asiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

AI: Civil liability

A9-0178/2020

VOSS

Oikeudelliset asiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

DSA: Single Market

A9-0181/2020

AGIUS SALIBA

Sisämarkkinat ja kuluttajansuoja

Äänestysluettelo : 

 REVISED VERSION [init.]

AI: Ethical aspects

A9-0186/2020

GARCÍA DEL BLANCO

Oikeudelliset asiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION/2 [init.]

Discharge: EESC

A9-0188/2020

ZDECHOVSKÝ

Talousarvion valvonta

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [discharge]

Discharge: European Council and Council

A9-0189/2020

ZDECHOVSKÝ

Talousarvion valvonta

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [discharge]

Keskiviikko 21. lokakuuta 2020

Mietinnöt

Final votes - Second voting session

Final votes - Second voting session

Äänestysluettelo : 

 

Final votes - Third voting session

Final votes - Third voting session

Äänestysluettelo : 

 

CAP: Strategic Plans

A8-0200/2019

JAHR

Maatalous ja maaseudun kehittäminen

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION/2 [***I]

Deforestation

A9-0179/2020

BURKHARDT

Ympäristö, kansanterveys ja elintarvikkeiden turvallisuus

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION/3 [init.]

Euro area 2020

A9-0183/2020

DOBREV

Työllisyys ja sosiaaliasiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

Euro area 2020

A9-0193/2020

SCHUSTER

Talous- ja raha-asiat

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

Päätöslauselmaesitykset

Education

B9-0338/2020

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION

Visa reciprocity

B9-0339/2020

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION

Torstai 22. lokakuuta 2020

Mietinnöt

Final votes - First voting session

Final votes - First voting session

Äänestysluettelo : 

 

Common agricultural policy

A8-0199/2019

MÜLLER

Maatalous ja maaseudun kehittäminen

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION/3 [***I]

CAP: Strategic Plans

A8-0200/2019

JAHR

Maatalous ja maaseudun kehittäminen

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION/2 [***I]

Gender Equality

A9-0145/2020

URTASUN

Naisten oikeudet ja sukupuolten tasa-arvo

Äänestysluettelo : 

 FINAL VERSION [init.]

Perjantai 23. lokakuuta 2020

Mietinnöt

Final votes - Second voting session

Final votes - Second voting session

Äänestysluettelo : 

 

Final votes - First voting session

Final votes - First voting session

Äänestysluettelo : 

 

Agricultural products

A8-0198/2019

ANDRIEU

Maatalous ja maaseudun kehittäminen

Äänestysluettelo : 

 REVISED VERSION/4 [***I]

Yhteystiedot

Ensisijaiset tiedot ja asiakirjat