skip to content
 
 
 

Správy z EP

Oživeniu ekonomík členských štátov EÚ by mal pomôcť finančný balík vo výške 750 miliárd eur, uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu 27. mája 2020 pred poslancami Európskeho parlamentu. Prinášame vám vyjadrenia slovenských europoslancov k plánu obnovy pre Európu:
Od 13. do 15. mája prebieha plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu. Poslanci sa budú v máji zaoberať hlavne možnosťami pomoci po koronakríze z európskeho rozpočtu a novými štítkami na pneumatiky.
9. máj - Deň Európy
9. mája si opäť pripomenieme Deň Európy  a to ako sa písala história v roku 1950. Zároveň ale chceme vzdať hold tým, ktorí históriu vytvárajú dnes. V kontexte krízy spôsobenej pandémiou COVID 19, predstavuje 9. máj dôležitú príležitosť oslavovať jednotu a solidaritu v Európe.
Do súťaže sa tento rok prihlásilo 380 projektov, z toho päť na Slovensku. Národná porota ako národného víťaza určila projekt MY EUROPE, MY SAY Slovakia. My Europe, My Say Slovakia bol súčasťou celoeurópskeho projektu, ktorého cieľom bolo zvýšiť záujem u mládeže o dianie vo svojom okolí, viesť ich k aktívnemu občianstvu a podporiť účasť vo voľbách.
VŠETKY SPRÁVY