skip to content
 
 
 

KEP na veľtrhu Študenti - Podniky - Univerzity

03-03-2020

Kancelária Európskeho parlamentu sa zúčastnila veľtrhu Študenti - Podniky - Univerzity, ktorý sa konal v utorok 3. marca na pôde Univerzity Komenského v Bratislave. Cieľom 9. ročníka Fóra „Študenti - Podniky - Univerzity" bolo prepojenie študentov s podnikateľským prostredím.

Príhovor D. Hochela na veľtrhu Študenti-Podniky-Univerzity
Príhovor D. Hochela na veľtrhu Študenti-Podniky-Univerzity

Diskusiu pod názvom „Študovať po francúzsky na Slovensku“ otvoril poverený riaditeľ KEP Dionýz Hochel, ktorý predstavil aktivity Európskeho parlamentu pre mládež. Zameral sa najmä na prezentáciu vzdelávacieho projektu Ambasádorských škôl Európskeho parlamentu (EPAS) a program Euroscola, ktoré sú vlajkovou loďou spolupráce EP s mládežou.
 
Priblížil aj podujatie European Youth Event 2020, ktoré každé dva roky vytvára priestor pre tisícky mladých ľudí z celej EÚ, aby sa stretli a diskutovali o svojich názoroch na budúcnosť Európy. D. Hochel priblížil aj jazykovú politiku EP po brexite.
 
Súčasťou podujatia bol veľtrh, prostredníctvom ktorého mali mladí ľudia možnosť získať informácie a nadviazať priamy dialóg so zástupcami viacerých spoločností či inštitúcií. V stánku KEP sa mohli študenti dozvedieť viac o práci EP, europoslancov či spolupráci s inými orgánmi EÚ. Najviac ich však zaujímal priebeh výberových konaní do jednotlivých inštitúcii EÚ ako aj činnosť KEP na Slovensku.
 
Viac informácií k stážam v EP alebo iných inštitúciách EÚ nájdete na:
Stáže Schuman
Stáže v Európskom parlamente
 
 

Fotogaléria z veľtrhu Študenti-Podniky-Univerzity

 .
TTIV_Lucia TTIV_Marco