skip to content
 
 
 

Seminár pre regionálnych novinárov v Košiciach

04-02-2019

V pondelok, 4. februára 2019, sa v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice uskutočnil seminár pre regionálnych novinárov. Viac ako 20 regionálnych novinárov diskutovalo o eurovoľbách a Brexite. 

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia

Seminár „100 dní do eurovolieb“ zorganizovala kancelária EP spolu so Slovenským syndikátom novinárov v Košiciach. Poslanci Ivan Štefanec (EPP) a Monika Smolková (S/D) hovorili aj o zostavovaní kandidátok do eurovolieb, plánovanej kampani či o tom, ako môže eurovoľby ovplyvniť Brexit. Slováci si budú už 25. mája voliť 14 europoslancov, no situácia okolo Veľkej Británie je stále nejasná. Brexit zaujímal aj novinárov a mnohí priznali, že v Británii majú  deti alebo priateľov. Hovorilo sa preto aj ako by vyzerala situácia v prípade „tvrdého Brexitu“ a scenároch, ktoré ešte môžu nastať.

Riaditeľ Kancelárie EP na Slovensku Robert Hajšel vysvetlil médiám princípy predvolebnej kampane Európskeho parlamentu a najmä novinku -iniciatívu „Tentoraz idem voliť“, v ktorej je už zapojených takmer 7000 Slovákov. Ako dobrovoľníčka v nej figuruje aj študentka Lucia Becová, ktorá pripravila v Košiciach stretnutie pre mladých a novinárom prišla povedať, prečo ide voliť a čo pre ňu znamená Európa a najmä programy ako Erasmus, cez ktorý sa dostala do viacerých krajín EÚ.