skip to content
 
 
 

Správy z EP

Aktuálne správy a informácie z Európskeho parlamentu.

8. júla 2020: Počas rokovania vystúpili v pléne NR SR slovenskí europoslanci. Hovorili o možnostiach využitia pomoci z Európskej únie, ktorá sa bude zásadným spôsobom podieľať na obnove slovenskej ekonomiky po koronakríze a na tému spolupráce slovenského a Európskeho parlamentu pri tejto obnove. Vystúpenie bolo zaradené do programu schôdze NR SR na základe žiadosti zaslanej v otvorenom liste, ktorý podpísalo 12 europoslancov.
V súvislosti s prvým výročím fungovania nového Európskeho parlamentu Vám prinášame vyjadrenia slovenských europoslancov k najvýraznejším veciam, ktoré za toto obdobie poznačili jeho činnosť a tiež k ich vlastnému pôsobeniu v EP.
Robert Sermek, vedúci Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
Od 1.júla má naša Kancelária nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec Európskeho parlamentu a bývalý novinár Robert Sermek.
Aktuálne správy z prostredia Európskeho parlamentu za mesiac júl 2020.
Fotografia prebratá zo sociálnej siete poslanca EP
12 poslancov Európskeho parlamentu zo Slovenska podpísalo spoločné vyhlásenie. Aj jeho prostredníctvom by chceli požiadať o možnosť vystúpiť v Národnej rade na tému využitia pomoci z Európskej únie, ktorá sa bude zásadným spôsobom podieľať na obnove slovenskej ekonomiky a na tému spolupráce slovenského a Európskeho parlamentu pri tejto obnove.
Aktuálne správy z prostredia Európskeho parlamentu za mesiac máj 2020.
Aktuálne správy z prostredia Európskeho parlamentu za mesiac jún 2020.
Ako vnímajú poslanci EP otváranie vnútorných hraníc, ochranu strategického priemyslu, boj proti falošným správam či budúce vzťahy EÚ s Britániou?
Ilustračná fotografia.
Oživeniu ekonomík členských štátov EÚ by mal pomôcť finančný balík vo výške 750 miliárd eur, uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu 27. mája 2020 pred poslancami Európskeho parlamentu. Prinášame vám vyjadrenia slovenských europoslancov k plánu obnovy pre Európu:
Od 13. do 15. mája prebieha plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu. Poslanci sa budú v máji zaoberať hlavne možnosťami pomoci po koronakríze z európskeho rozpočtu a novými štítkami na pneumatiky.
9. máj - Deň Európy
9. mája si opäť pripomenieme Deň Európy  a to ako sa písala história v roku 1950. Zároveň ale chceme vzdať hold tým, ktorí históriu vytvárajú dnes. V kontexte krízy spôsobenej pandémiou COVID 19, predstavuje 9. máj dôležitú príležitosť oslavovať jednotu a solidaritu v Európe.