skip to content
 
 
 

Správy z EP

Aktuálne správy a informácie z Európskeho parlamentu.

Robert Sermek, vedúci Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
Od 1.júla má naša Kancelária nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec Európskeho parlamentu a bývalý novinár Robert Sermek.
Aktuálne správy z prostredia Európskeho parlamentu za mesiac júl 2020.
Fotografia prebratá zo sociálnej siete poslanca EP
12 poslancov Európskeho parlamentu zo Slovenska podpísalo spoločné vyhlásenie. Aj jeho prostredníctvom by chceli požiadať o možnosť vystúpiť v Národnej rade na tému využitia pomoci z Európskej únie, ktorá sa bude zásadným spôsobom podieľať na obnove slovenskej ekonomiky a na tému spolupráce slovenského a Európskeho parlamentu pri tejto obnove.
Aktuálne správy z prostredia Európskeho parlamentu za mesiac máj 2020.
Aktuálne správy z prostredia Európskeho parlamentu za mesiac jún 2020.
Ako vnímajú poslanci EP otváranie vnútorných hraníc, ochranu strategického priemyslu, boj proti falošným správam či budúce vzťahy EÚ s Britániou?
Oživeniu ekonomík členských štátov EÚ by mal pomôcť finančný balík vo výške 750 miliárd eur, uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu 27. mája 2020 pred poslancami Európskeho parlamentu. Prinášame vám vyjadrenia slovenských europoslancov k plánu obnovy pre Európu:
Od 13. do 15. mája prebieha plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu. Poslanci sa budú v máji zaoberať hlavne možnosťami pomoci po koronakríze z európskeho rozpočtu a novými štítkami na pneumatiky.
9. máj - Deň Európy
9. mája si opäť pripomenieme Deň Európy  a to ako sa písala história v roku 1950. Zároveň ale chceme vzdať hold tým, ktorí históriu vytvárajú dnes. V kontexte krízy spôsobenej pandémiou COVID 19, predstavuje 9. máj dôležitú príležitosť oslavovať jednotu a solidaritu v Európe.
Do súťaže sa tento rok prihlásilo 380 projektov, z toho päť na Slovensku. Národná porota ako národného víťaza určila projekt MY EUROPE, MY SAY Slovakia. My Europe, My Say Slovakia bol súčasťou celoeurópskeho projektu, ktorého cieľom bolo zvýšiť záujem u mládeže o dianie vo svojom okolí, viesť ich k aktívnemu občianstvu a podporiť účasť vo voľbách.