Otsing

Teie tulemused

Näitab 10 / 69 tulemused

Meretranspordi strateegilised lähtekohad

ELi teabelehed 29-01-2024

Meretransporti käsitlevates ELi õigusaktides on kesksel kohal teenuste vaba liikumise põhimõtte kohaldamine ja konkurentsireeglite nõuetekohane kohaldamine, ent samal ajal on tähtis ka tagada kõrgel tasemel ohutus, head töötingimused ja keskkonnanormide järgimine.

Üleeuroopalised võrgud – suunised

ELi teabelehed 22-01-2024

Üleeuroopalisi transpordi-, energia- ja telekommunikatsioonvõrke arendatakse, et ühendada ELi piirkonnad ning aidata kaasa siseturu ja tööhõive kasvule. Need tugevdavad majanduslikku, sotsiaalset ja territoriaalset ühtekuuluvust. Üleeuroopaline transpordivõrk (TEN-T) on aja jooksul arenenud, sealhulgas läbinud põhjaliku reformi 2013. aastal ja 2021. aastal kavandatud põhjaliku läbivaatuse. Üleeuroopalise energiavõrgu (TEN-E) suunised kohandati 2022. aastal Euroopa rohelise kokkuleppega.

Lennutransport: turueeskirjad

ELi teabelehed 09-01-2024

Ühtse lennundusturu loomine 1990. aastate lõpus muutis põhjalikult lennutransporditööstust ja on suuresti kaasa aidanud lennutranspordi jõulisele kasvule Euroopas viimase 20 aasta jooksul.

Meretransport: liiklus- ja ohutuseeskirjad

ELi teabelehed 09-01-2024

Meretranspordi ohutusnõudeid on viimastel aastatel oluliselt täiustatud mitme ELi direktiivi ja määrusega. Eelkõige on selle taga kolm õigusaktide paketti, mis võeti vastu pärast naftatankeritega Erika ja Prestige toimunud õnnetusi.

Lennutransport: ühtne Euroopa taevas

ELi teabelehed 14-12-2023

Ühtse Euroopa taeva algatuse eesmärk on suurendada lennuliikluse korraldamise ja aeronavigatsiooniteenuste tõhusust, vähendades Euroopa õhuruumi killustatust. See on üleeuroopaline algatus, mis on avatud ka naaberriikidele.

Lennutransport: tsiviillennundusjulgestus

ELi teabelehed 14-12-2023

Lennundusjulgestuse (mitte segi ajada lennundusohutusega[1]) ülesanne on hoida ära kuritahtlikke tegusid õhusõiduki ning selle reisijate ja meeskonna vastu. 2001. aastal aset leidnud kohutavate rünnakute järel on EL võtnud tsiviillennunduse kaitseks vastu terve rea julgeolekueeskirju. Ajas muutuvate riskide käsitlemiseks ajakohastatakse neid eeskirju regulaarselt. Liikmesriikidele on jäetud õigus kohaldada rangemaid meetmeid.

Lennundusohutus

ELi teabelehed 05-12-2023

Ühiseeskirjad, mida on järk-järgult laiendatud kogu lennutranspordi valdkonnale, tagavad lennutranspordi siseturul ohutuse[1] ühtse ja kõrge taseme.

The Executive Vice-President of the Commission, Maroš Šefčovič, appeared before the European Parliament on 3 October 2023 to answer questions put by MEPs from the Committees on the Environment, Public Health and Food Safety (ENVI); Industry, Research and Energy (ITRE); Transport and Tourism (TRAN) and Agriculture and Rural Development (AGRI). During the hearing, he made a number of commitments which are highlighted in this document. These commitments refer to his portfolio, as described in the mission ...

This At a glance note sumarises the study discussing the technological innovations, operational measures and alternative fuels that are needed for the aviation industry to achieve the objectives of the European Green Deal by 2050. The study also presents estimates of the investment needed for the industry to achieve those goals and analyses the EU regulatory framework and funding sources that can support the industry in its decarbonisation pathway.

This At a glance note sumarises the briefing providing the European Parliament’s Committee on Transport and Tourism (TRAN) with an overview of the potential of sustainable fuels in transport in the context of the current Ukraine/Russia crisis. It assesses biofuel’s potential to be quickly ramped up, the impact on LNG demand in the EU transport sector, and the potential use of gas pipelines repurposed for hydrogen.