4

rezultāts(-i)

Vārds(-i)
Publikācijas veids
Politikas joma
Jautājuma autors
Atslēgvārds
Datums

The Mekong River: geopolitics over development, hydropower and the environment

18-11-2019

The Mekong River is a vital source of livelihoods and economic activity in continental South-East Asia and extends from the Tibetan Plateau to the South China Sea. Its length is 4 800 km. More than half circulates in China, but its channel runs through Myanmar, Laos, Cambodia, Thailand and Vietnam. The Mekong has the world's largest inland freshwater fishery industry, vital to the region's food security, representing around USD 3 000 million per year. Its unique and rich biological habitat provides ...

The Mekong River is a vital source of livelihoods and economic activity in continental South-East Asia and extends from the Tibetan Plateau to the South China Sea. Its length is 4 800 km. More than half circulates in China, but its channel runs through Myanmar, Laos, Cambodia, Thailand and Vietnam. The Mekong has the world's largest inland freshwater fishery industry, vital to the region's food security, representing around USD 3 000 million per year. Its unique and rich biological habitat provides diverse livelihoods as well as four fifths of the animal protein for more than 60 million people. At the level of biodiversity, the importance of this river for global nature is vital. The Mekong region is extremely vulnerable to the impacts of climate change and to the degradation of ecosystems. The uncontrolled growth of the population both in China and in Southeast Asia is exerting unsustainable pressure on the Mekong in terms of a massive exploitation of all kinds of resources linked to the River: water, food, wood, energy, especially recent infrastructure and hydropower development, together with deforestation, illegal wildlife trade and habitat fragmentation. Water scarcity leads to reduced agricultural productivity, unemployment and poverty Four countries (Cambodia, Lao PDR, Thailand, and Vietnam) formed an intergovernmental agency in 1950, The Mekong River Commission (MRC), to defend the sustainable development of the Mekong River and to plan its future. The absence of China and Myanmar mitigates and erodes the effective dialogue of the MRC on the management of the River. The lack of implementing mechanisms denatures the organization itself..

Dienvidāzija

01-01-2018

Āzija ir pasaules vislielākais un visapdzīvotākais kontinents, un ģeostratēģiskā ziņā tā ir ļoti nozīmīga Eiropas Savienībai, kura veido aizvien ciešākas saiknes ar Dienvidāzijas valstīm kā ietekmīga ekonomikas dalībniece un ļoti nozīmīga līdzekļu devēja attīstības un palīdzības jomā, tiekdamās veicināt institucionālo attīstību, demokrātiju, labu pārvaldību un cilvēktiesību ievērošanu. Eiropas Savienībai rūp arī drošības situācija reģionā, piemēram, saistībā ar Kašmiras konfliktu un situāciju Afganistānā ...

Āzija ir pasaules vislielākais un visapdzīvotākais kontinents, un ģeostratēģiskā ziņā tā ir ļoti nozīmīga Eiropas Savienībai, kura veido aizvien ciešākas saiknes ar Dienvidāzijas valstīm kā ietekmīga ekonomikas dalībniece un ļoti nozīmīga līdzekļu devēja attīstības un palīdzības jomā, tiekdamās veicināt institucionālo attīstību, demokrātiju, labu pārvaldību un cilvēktiesību ievērošanu. Eiropas Savienībai rūp arī drošības situācija reģionā, piemēram, saistībā ar Kašmiras konfliktu un situāciju Afganistānā.

Austrumāzija

01-01-2018

Āzija ir vislielākais un visapdzīvotākais kontinents un ģeostratēģiskā ziņā ļoti nozīmīgs Eiropas Savienībai. ES ir trīs stratēģiskie partneri Austrumāzijā – Ķīna, Japāna un Korejas Republika. Reģions saskaras ar drošības problēmām, piemēram, Ziemeļkorejas kodolproblēmu un strīdiem par teritorijām Dienvidķīnas jūrā. ES ir ietekmīga ekonomikas dalībniece un vadošā līdzekļu devēja palīdzības un attīstības jomā, cenšoties veicināt institucionālo attīstību, demokrātiju, labu pārvaldību un cilvēktiesību ...

Āzija ir vislielākais un visapdzīvotākais kontinents un ģeostratēģiskā ziņā ļoti nozīmīgs Eiropas Savienībai. ES ir trīs stratēģiskie partneri Austrumāzijā – Ķīna, Japāna un Korejas Republika. Reģions saskaras ar drošības problēmām, piemēram, Ziemeļkorejas kodolproblēmu un strīdiem par teritorijām Dienvidķīnas jūrā. ES ir ietekmīga ekonomikas dalībniece un vadošā līdzekļu devēja palīdzības un attīstības jomā, cenšoties veicināt institucionālo attīstību, demokrātiju, labu pārvaldību un cilvēktiesību ievērošanu.

Dienvidaustrumāzija

01-01-2018

ES veido ciešākas saites ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un veicina reģionālo integrāciju ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN). ES ir ietekmīga ekonomikas dalībniece Dienvidaustrumāzijā un nozīmīga līdzekļu devēja attīstības un palīdzības jomā. Tā cenšas veicināt institucionālo attīstību, demokrātiju, labu pārvaldību un cilvēktiesību ievērošanu šī reģiona valstīs.

ES veido ciešākas saites ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un veicina reģionālo integrāciju ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN). ES ir ietekmīga ekonomikas dalībniece Dienvidaustrumāzijā un nozīmīga līdzekļu devēja attīstības un palīdzības jomā. Tā cenšas veicināt institucionālo attīstību, demokrātiju, labu pārvaldību un cilvēktiesību ievērošanu šī reģiona valstīs.

Gaidāmie notikumi

26-10-2020
European Gender Equality Week - October 26-29, 2020
Cits pasākums -
FEMM
26-10-2020
Joint LIBE - FEMM Hearing on Trafficking in human beings
Uzklausīšana -
LIBE FEMM
26-10-2020
Joint LIBE - FEMM Hearing on Trafficking in human beings
Uzklausīšana -
FEMM

Partneri