Dům evropských dějin 

Dům evropských dějin

Brusel
Dům evropských dějin

Od mýtů a objevů po chaos a soudržnost 20. století: Dům evropských dějin vás provede historií Evropy a přiměje k zamyšlení nad její budoucností.

90'
10-150
24

Dům evropských dějin

Brusel
Dům evropských dějin

Vstup je zdarma a návštěva trvá přibližně 90 minut. Informace o exponátech nabízíme ve 24 úředních jazycích Evropské unie. K dispozici jsou také speciální materiály a úkoly pro školy, rodiny a skupiny.

Otevírací doba

pondělí úterý – pátek sobota – neděle
13:00–21:00 9:00–18:00 10:00–18:00
pondělí
13:00–21:00
úterý – pátek
9:00–18:00
sobota – neděle
10:00–18:00

Muzeum je zavřeno v tyto dny: 1. ledna, 1. května, 1. listopadu a 24., 25. a 31. prosince

Individuální návštěvy

Jednotliví návštěvníci a skupiny čítající méně než 10 osob nepotřebují k návštěvě muzea předchozí rezervaci. Expozici si mohou prohlédnout vlastním tempem; k dispozici jsou jim multimediální průvodci ve všech 24 jazycích Evropské unie.

Každé úterý od 12:15 do 13:00 se konají prohlídky s průvodcem v anglickém jazyce (bez předchozí rezervace).

Skupiny

Skupiny čítající více než 10 osob si musí návštěvu zarezervovat na internetu alespoň 2 týdny předem v případě prohlídky s multimediálním průvodcem a alespoň 4 týdny předem, chtějí-li absolvovat prohlídku za doprovodu některého z našich pracovníků. Multimediální průvodci jsou k dispozici ve všech 24 jazycích Evropské unie. Prohlídky s průvodcem nabízíme v angličtině, francouzštině, němčině a nizozemštině.

Co Dům evropských dějin nabízí

Stálá expozice
Stálá expozice vás provede historií Evropy a jejím vývojem od samých počátků přes válečnou éru až po snahy o lepší život jejích obyvatel.

Dočasná výstava: „Neklidné mládí“
Neklidné mládí vypráví příběh čtyř generací mladých lidí, kteří dospívali v klíčových obdobích minulého století.

Výuka a vzdělávání
Prostřednictvím seminářů a výukových materiálů se mohou studenti ponořit do evropské historie a objevovat její odkaz v současném světě. 

Rodiny
Praktické aktivity a akce zvou návštěvníky každého věku ke společnému objevování evropské historie.
 

Dům s historií

Dům Evropských dějin je umístěn ve zdařile rekonstruované budově Eastman, která se nachází v krásném prostředí parku Krále Leopolda. Tento park o rozloze 10 hektarů byl veřejnosti zpřístupněn v roce 1880 na místě původní Královské zoologické zahrady. Najdeme v něm jezírko, které je domovem řady rostlin a živočichů, ale také místo k piknikování či odpočinku. Samotná budova prošla pečlivou rekonstrukcí, aby si zachovala svou původní podobu z třicátých let minulého století, kdy sloužila jako zubní klinika pro chudé děti. Nenechte si ujít překrásně restaurované malby zvířat ve stylu art deco inspirované bajkami francouzského spisovatele Jeana de La Fontaine.

Bezpečnost

Pro vstup do budov Evropského parlamentu potřebujete platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas).

Všichni návštěvníci a jejich zavazadla procházejí před vstupem bezpečnostní kontrolou podobnou kontrolám na letišti. Jsou zakázány střelné zbraně, výbušniny, hořlavé látky, pepřové spreje, ostré předměty a další předměty, které by mohly být považovány za zbraně. V souladu s belgickými vnitrostátními právními předpisy mohou být některé zakázané předměty předány policii.

Přístupnost

Naši zaměstnanci budou v průběhu vaší návštěvy rádi spolupracovat také s tlumočníky znakového jazyka. Služby těchto tlumočníků si zajišťují sami vedoucí skupin.

Stravovací a jiná zařízení

V Domě evropských dějin jsou k dispozici zamykatelné skříňky, zařízení pro přebalování dětí, šatna, obchod a kavárna s nabídkou osvěžujících nápojů a chutného občerstvení (60 míst).

Dům evropských dějin

Rue Belliard / Belliardstraat 135
1000 Brussel
Belgie

Jak se k nám dostanete?

Návštěvníci Evropského parlamentu v Bruselu mohou nyní zaparkovat své vozy v podzemním parkovišti, pokud si nejméně jeden pracovní den předem zarezervují místo.

invalidní vozík
Wi-fi

Praktické informace

Pokračujte v návštěvě

  

#MuseumMondays

Brusel
Dům evropských dějin

Neklidné Mládí

Brusel
Dům evropských dějin
EN, FR, DE, NL

Pracovní listy

Brusel
Dům evropských dějin
12
18
let
90'
10-60
EN, FR, NL, DE

Objevitelská trasa

Brusel
Dům evropských dějin
6
10
let
10-30
EN, FR, NL, DE